Izvor: Happy BSC Portal
21.12.2023 u 22:34
0

TEŽAK PORAZ PARTIZANA U MADRIDU: Real prekinuo seriju crno belih i pokazao zašto je lider Evrolige (FOTO/VIDEO)

Partizan je u seriji pobeda u Evroligi završio u Madridu. Košarkaši Reala nisu dozvolili iznenađenje i ubedljivo su na svom terenu slavili protiv crno-belih 91:73 u meču 16. kola Evrolige.

U prvoh nekoliko minuta crno-beli su uspeli da odgovore na nalet Reala. Tako, Kaboklo je iznenadio rivala poenima ispod koša, a onda i šutem za tri poena, ali madrižani, posle vođstva gostiju od 5:2, brzo uspostavljaju ravnotežu i dolaze do vođstva.

MOŽEMO DA SRUŠIMO KRALJA: Crno beli spremni za paklenu borbu sa Madriđanima

Pred ovaj duel, trener Partizana Željko Obradović je istakao da njegov tim očekjuje težak meč.

– Igramo protiv izrazitog favorita, ekipe koja ne pretenduje za ulazak na fajnal for, već za osvajanje takmičenja. Pojačani su Kampacom, sve je poznato što se tiče Reala. Treba da verujemo sebi, taj napadački arsenal koji imamo treba da iskoristimo na najpametniji mogući način, da imamo dobar protok lopte i da to budu otvoreni šutevi.

Real Madrid: Fabijan Kozer, Rudi Fernandez, Karlos Alosen, Fakundo Kampaco, Mario Hezonja, Alberto Abalde, Serhio Rodrigez, Vensan Poarije, Valter Tavares, Serhio Ljulj, Eli Endiaj, Džanan Musa.

Partizan: Tristan Vukčević, Zek Ledej, Balša Koprivica, Kevin Panter, Alen Smailagić, Ognjen Jaramaz, Džejms Naneli, Danilo Anđušić, Pi-Džej Doužer, Mateuš Ponitka, Frenk Kaminski.

REAL MADRID – PARTIZAN 91:73

TOK MEČA

Četvrta četvrtina

40. minut, – Kraj meča.

38. minut, 89:64 – Vukčević dobija tehničku grešku zbog nedosuđenog faula i prigovora. Potom, dobija i novu vezanu tehničku grešku.

36. minut, 87:64 – Tristan Vukčević postiže trojku. Real je malo „popustio“, i ne koristi nekoliko napada. Balša Koprivica pogađa sa bacanja. Sada, novi napad za crno-bele, ali Koprivici ispada lopta, a to kažnjava Hezonja. Potom, Hezonja postiže i novu trojku. Željko Obradović traži tajm-aut.

34. minut, 80:59 – Ponitka prolazi i pogađa flouter. Igra se mnogo „lakše“ u Madridu, bez jakih odbrana na obe strane. Kako oba tima igraju sa rezervnim postavama, mnogo grešaka na obe strane. Napad je ponovo za crno-bele, Ponitka uzima šut za tri , ali nije precizan.

32. minut, 78:55 – Oba tima igraju praktično sa rezervnim postavama. Deluje da je sve gotovo u Madridu.

Treća četvrtina

30. minut, 76:51 – Raste serija Madriđamna, sada je +25!

28. minut, 74:47 – Ledej ide na zakucavanje, ali nema ni faula ni poena. Sa druge strane. Džanan Musa pravi korake, lopta je za Partizan. Crno-beli ne koriste napad. Ponovo Musa, trojka.

26. minut, 69:44 – Kozer je dobio fauol od Ledeja. Sudije sviraju nesportski faul. Kampaco dodaje do Muse koji je precizan. Sa druge strane, Smailagić pogađa preko Poarjea.

25. minut, 63:44 – Kaboklo pravi četvrtu ličnu grešku i ide na klupu.

24. minut, 59:44 – Kampaco prolazi „kao brzi voz“ pored Mateuša Ponitke i postiže nove poene. Potom, Eli Endiaj postiže trojku.

22. minut, 57:42 – Kozer i Tavareš precizni. Kaboklo odgovara poenima. Napad Reala predvodi Kampaco koji asistira do Endiaja, koji pogađa uz faul. Novi tajm-aut Željka Obradovića.

Druga četvrtina

20. minut, 48:36 – Poluvreme.

18. minut, 45:32 – Hezonja postiže torjku. Željko Obradović odmah traži tajm-aut.

17. minut, 42:32 – I Naneli upisuje poene za crno-bele.Hezonja ne koristi napad. Sada Smailagić koristi napad. Serija Partizana, razlika se spušta sa -17, na -10.

16. minut, 42:28 – Kaboklo se dobro snalazi ispod koša i zakucava. Rodrigez spušta loptu do Poarjea, lopta je za Partizan. Ponitka spušta do Kabokla, kojeg faulira Ljulj. Sada Smailagić dodaje do Ponitke, novi poeni za crno-bele.

15. minut, 40:24 – Sada Hezonja ide u prodor, i postiže nove poene za Real. Naneli vodi napad, Vukčević je neprecizan. I Lulj pokušava za tri, nije precizan, hvata loptu Ponitka. Na drugoj strani, Kaboklo je fauliran.

14. minut, 38:24  – Ponitka je fauliran. Vukčević ubaacuje loptu, ali Ljulj je krade. Potom, Serhio Rodrigez pogađa torjku. Tristan Vukčević uzvraća torjkom

12. minut, 30:19 – Rodrigez seče napad i postiže poene iz kontre. Partizan ne koristi napad. Sada Musa ide u kontru i ima dodatno bacanje. Real Madrid je u svom ritmu. Željko Obradović odmah traži tajm aut.

Prva četvrtina:

10. minut, 26:19  – Serhio Rodrigez je u igri umesto Kampaca. Sada Hezonja pokušava sa nekih 7. 8 metara, i promašuje ceo koš. Poslednji napad ima Partizan. Odgovornost je preuzeo Zek Ledej, ali ga je Poarje odlično sačuvao i zaustavio.

9. minut 26:19 – Panter dodaje do Kabokla koji postiže trojku. Musa vodi napad Reala, sada Tavares dobija duel protiv Kabokla. Sada Panter ide na Kozera, prolazi i beleži prve poene. Nastavlja se igra koš za koš.

8. minut – Real posle trojke Kampaca ima najvećih plus sedam – 19:12. Seriju Reala 7:0 poenima iz prodora prekida Ledej. Zanimljivo, crno-beli prvi faul na meču prave u 8. minutu i to tako što je faul u napadu napravio Doužer. Posle nove trojke Kampaca Real ide na plus osam – 22:14 pred završna dva minuta uvodne deonice.

7. minut, 22:14 – Partizan je dozvolio Realu da se razigra i napravi seriju 10:2. Fakundo Kampaco postiže dve trojke.

6. minut, 14:12 –Trojku na drugoj strani ubacuje i Kozer, Real ponovo vodi 10:8. Doužer ubacuje svoje prve poene na meču za izjednačenje na polovini prve deonice. Musa je trenutno nerešiva enigma za crno-bele, ubacio je već devet poena. Kaboklo poenima iz ofanzivnog skoka drži Valjak u egalu – 12:12. Na isteku 6. minuta igre Real vodi 16:12 posle poena Muse u kontri i Endija.

5. minut,  10:8 – Musa pogađa trojku, a Real preuzima vođstvo. Sa druge strane, Ledej vraća trojku. Kampaco asistira do Kozera, nova trojka Reala. Igra se brzo, sa mnogo koševa na početku meča. Potom, Endiaj faulira Ledeja.

4. minut – Nisu crno-beli iskoristili napad na plus tri, pa ih na drugoj strani kažnjava Musa poenima iz ofanzivnog skoka. Doužer, pa Anđušić promašuju sa poludistance, posle čega Musa ubacuje i trojku za novo vođstvo Reala – 7:5. Ledej vraća trojku.

3. minur, 4:5 – Kampaco nije precizan, pokušao je za tri poena. Panter ne koristi napad crno-belih. Kaboklo, pa Doužer nije precizan. tavares dobro gradi, lopta je kod Muse. Musa beleži ofanzivni skok i koš. Doužer igra protiv Kampaca, diže se za dva poena, ali nje precizan. Ponovo Kampaco vodi napad Reala, ide ka košu rivala, promašuje, pa pravi faul.

2. minut, 2:5 – Panter vodi napad Partizana. Promašuje pokušaj za tri poena. Kaboklo postiže trojku za Partizan. Crno-beli vode.

1. minut, 2:2 – Musa beži Panteru i postiže prve poene na meču. Sa loptom je Pi Džej Doužer, lopta dolazi do Pantera, a onda i do Kabokla koji postiže poene za Partizan.