Izvor: HAPPBSC
29.03.2024 u 22:42
0

SUDAR DAVIDA I GOLIJATA: Crveno belima izmakla senzacija u Madridu, Real Madrid – Crvena zvezda 101:94!

Košarkaši Crvene zvezde pretposlednje ovosezonsko gostovanje u Evroligi odradiće u Madridu Ttekstualni prenos meča pratite sa nama na portalu happbsc

Real je u prošlom kolu pobedio Partizan u Beogradu i sa učinkom 25-6 ubedljivo su prvi, dok crveno-beli imaju skor 11-20 i šest poraza u minulih sedam mečeva.

Zvezda je u Madrid otputovala bez Miloša TeodosićaNikole TopićaTreja Tompkinsa i Jaga dos Santosa.

Madriđani su u prvom delu sezone slavili u Beogradu sa 72:58 uz odlično izdanje Marija Hezonje koji je imao 17 poena i 10 skokova.

REAL MADRID – CRVENA ZVEZDA 72:75

22:20

KRAJ!

Tavares je iumao 2/2 sa penala, a Hezonja je ukrao loptu i položio u kontri za 96:93. Nedović je posle tajm-auta promašio ceo koš sa trojke, a Musa je imao 1/2 sa penala, kao i Nedović. Ljulj je bio siguran, Giedraitis je promašio trojku, a Musa je zakucoa u kontri. Smart je za kraj promašio trojku.

22:18

39′ Ludnica – 92:93

Musa je pogodio dodatni penal posle tajm-auta, a Ilić je doneo Zvezdi prednost trojkom iz kornera – 86:88. Musa je odgovorio prodorom uz prekršaj, a onda je ubacio i penal. Hanga je imao 2/2 sa linije za slobodna bacanja, a Musa je konačno promašio za tri. Hanga je od tablu pogodio trojku preko Jabuselea, ali je Hezonja odmah uzvratio istom merom. Rokasov šut za tri je bio kratak na minut i po do kraja

22:04

33′ Zvezda odbila nalet Reala – 77:82

Rodrigez je trojkom otvorio četvrtu deonicu, ali je Nedović uzvratio istom merom. Bolomboj je zakucao za +5, a Hezonja nije ima sreće. Bolomboj se sjajno snašao pod košem za lako polaganje, a trojka Rodrigeza nije bila dobra, kao ni Nedovićeva. Jabusele je pogodio sa poludistance, a Zvezda nije iskoristila još jedan napad.

21:58

30′ Biće ovde drame – 72:75

Musa je poentirao pod faulom, a Sferopulos je zvao tajm-aut. Smart je napravio faul u napadu, a Jabusele je to kaznio trojkom za 64:70. Nedović je dobio tehničku zbog protesta, a sudija je propustio priliku da dosudi očigledan faul nad njim. Musa je promašio penal, ali je Hezonja ubacio trojku preko ruke. Nedović je uzvratio poenima uz faul, a ni penal mu nije bio problem. Hezonja je ubacio zicer, a Jabusele je izblokirao Bolomboja. Musa je pogodio tri penala, ali je Hanga u poslednjem trenutku popravio promašaj Lazića za kraj treće četvrtine.

21:46

27′ Kakva igra Zvezde

Ljulj je imao 2/2 sa penala, ali je Smart u prodoru pored Tavaresa poentirao. Rudijeva trojka je bila kratka, a Davidovac je zakucao u kontri za 54:70.

21:41

25’Hanga blista – 52:66

Tavares nije poentirao pored Ilića, a Hanga je flouterom doneo dvocifrenu prednost Zvezdi. Ćus je morao da zove tajm-aut, ali je Real opet izgubio loptu. Hanga je ubacio dva penala, ali je Jabusele uzvratio trojkom. Smart je imao 2/2 sa penala, a Gilespi je sprečio poene Reala. Hanga je ubacio trojku za 52:66.

21:36

23′ Ilić opet zakucao 49:57

Hanga je otvorio drugo poluvreme trojkom, a Musa sa dva pogođena penala. Tavares je ispod koša bio sjajan, ali je Nedović odgovorio trojkom, a onda i polaganjem za 48:55. Musa je bio polovičan sa penala, ali je Ilić po treći put zakucao.

21:15

20′ POLUVREME – 44:47

Alosen je imao 2/2 sa penala, ali je Smart namestio trojku. Abalde je sigurno otišao na prodor, ali je Nedović odgovorio trojkom. Abalde je uzvratio istom merom, Davidovac je izgubio loptu, dok je bek Reala ponovo bio siguran sa penala. Mitrović je odgovorio sa 2+1 posle ofanzivnog skoka, a Hezonja je promašio trojku za kraj poluvremena.

21:06

18′ Sjajna Zvezda – 35:38

Mitrović je imao 1/2 sa penala, a Nedović je promašio zicer u kontri. Gilespi je lupio rampu, Endiaje nije pogodio trojku, a Zvezdin centar se nagradio poenima u napadu za 35:36. Ljulj i Endiaje nisu poentirali, Nedović je promašio iz prodora, ali je Davidovac bio odličan pod košem.

21:02

15′ Serija Reala, ali Zvezda odmah uzvratila – 35:33

Rudi je pogodio trojku, ali je Nedović brzo poentirao na drugoj strani. Jabusele je imao 2+1, a a Ljulj je asistirao Hezonji za zakucavanje. Nedović je imao divan potez, a Davidovac je sa penala smanjio na 35:33.

20:57

13′ Drži se Zvezda – 27:27

Lazić je promašio trojku, ali Real to nije iskoristio. Nedović je bio odličan u napadu za 20:23, Tavares je onda imao 2/2 sa penala, kao i Nedović, dok je Hezonja ubacio trojku za 25:25. Tavares je izblokirao Mitrovića, Hezonja je bio siguran sa penala, ali je Smart u kontri doneo novo izjednačebnje.

20:49

10′ Preokret i sjajna igra Zvezde – 20:21

Gilespi je bio očajan u napadu, ali je Nedović prekinuo seriju Reala. Tobi je dobro odreagovao u odbrani, a Lazić je to nagradio trojkom. Nedović je trojkom doneo preokret, a Rodrigez nije uzvratio.

20:46

8′ Hvata Real napadački ritam – 20:13

Hanga je ubacio trojku posle tajm-auta, a Endiaje je zakucao. Tobi se nije najbolje snašao pod košem, a Musa je to kaznio. Jabusele je pogodio pored Tobija, a Hezonja je ubacio trojku.