18.11.2023 u 17:16
0

ITALIJAN SE NE ZAUSTAVLJA: Siner brutalnim servisima srušio Medvedeva

U dosadašnjim međusobnim duelima ruski teniser ima šest pobeda, a Italijan dve

Italijanski teniser, Janik Siner, savladao je Rusa Danila Medvedeva u polufinalu Završnog mastersa u Torinu sa 2:1 u setovima (6:3, 6:7, 6:1)

Odigrao je Siner maestralno u prvom setu gde mu je dovoljna bila jedna brejk šansa koju je iskoristio i stigao do vođstva od 1:0. Bilo je 6:3 za Sinera koji je servirao sjajno, koji je imao više koncentracije, manje je grešio i ostavio daleko bolji utisak.

Drugi set je protekao u velikoj borbi. Bilo je nekoliko prilika za brejk, ali su se oba tenisera izvlačila iz neprilika, te se ušlo u taj-brejk. Više koncentracije imao je Danil Medvedev koji je sa 7:4 rešio gem odluke u svoju korist i stigao do 1:1 u setovima.

U trećem setu postojao je samo jedan igrač na terenu i on se zvao Janik Siner! Počistio je Siner Medvedeva sa 6:1, nije dozvolio Rusu niti jedan brejk, plasirao se u finale i poslao moćnu poruku Đokoviću i Alkarazu koji će imati jako težak zadatak da ga zaustave u pohodu ka trofeju. Drugo polufinale na programu je u subotu od 21 čas, a finalni meč u nedelju od 18.00.

Sva dešavanja pre i za vreme meča mogli ste pratiti putem našeg lajv-bloga.

UŽIVO PRENOS:

Jasik Siner-Danil Medvede 2:1 (6:3, 6:7, 6:1)

TREĆI SET:

6:1 – Sve je gotovo – Janik Siner plasirao se u finale Završnog mastersa u Torinu gde će igrati protiv boljeg iz duela Novak Đoković – Karlos Alkaraz!

5:1 – Drugi brejk za Sinera! Italijan gazi ka finalu!

4:1 – Nastavlja Siner da gazi ka finalu. Sigurni servisi i prednost od 4:1 za Italijana koji je na dva gema od prilike da se bori za titulu.

3:1 – Uspeo je Medvedev da se vrati u meč, ali mora da napravi brejk kako ne bi bio eliminisan, a trenutno mu Siner to i dalje nije dopustio.

3:0 – Siner je potvrdio brejk, a Medvedev je pokazao da je veoma nervozan, te je u jednom trenutku bacio reket! Deluje da je Italijan daleko bliži finalu.

2:0 – Brejk za Sinera! Pritiskao je Italijan Medvedeva, a Rus mu je na kraju poklonio brejk duplom greškom!

1:0 – Pretio je Medvedev, imao 15:30, ali se Siner izvukao i stigao do prvog gema u trećem setu.

DRUGI SET:

6:7 – Danil Medvedev stiže do 1:1 u setovima! Rešio je taj-brejk u svoju korist i ima priliku da stigne do plasmana u finale.

6:6 – Idemo u taj-brejk! Janik Siner je zadržao servis i gledaćemo gem odluke u drugom setu.

5:6 – Drama u Torinu. Medvedev je zadržao svoj servis i obezbedio bar taj-brejk. Ko će stići do drugog seta?

5:5 – Novo izjednačenje u gemovima u izuzetno uzbudljivom drugom setu.

4:5 – Imao je Siner 0:30, ali se Rus izvukao i stigao na korak od osvajanja drugog seta.

4:4 – U toku je izuzetno napet i uzbudljiv gem koji se igra na razliku. Najduži gem u meču pripada Italijanu koga sada samo dva gema dele od konačnog trijumfa i plasmana u finale.

3:4 – Još jedan lak gem za Medvedeva koji ponovo dolazi do prednosti u drugom setu.

3:3 – Siner sa nulom osvaja svoj servis gem.

2:3 – Sve se brzo rešava u drugom setu, još jedan dobar servis gem Medvedeva.

2:2 – Publika nosi Sinera koji osvaja svoj servis gem i dolazi do novog izjednačenja u drugom gemu.

1:2 – Fenomenalan gem za Medvedeva koji ponovo ima prednost u drugom setu.

1:1 – Sinera odlično služi servis. Italijanski teniser izjednačuje rezultat.

0:1 – Medvedev se neće lako predati, ruski teniser osvaja prvi gem u drugom setu.

PRVI SET:

6:3 – Italijan je iskoristio šansu i na oduševljenje publike u Torinu osvojio gem, a samim tim i prvi set.

5:3 – Ostao je Medvedev u prvom setu, ali će sada imati daleko teži zadatak – moraće da uzme brejk kako Siner ne bi poveo sa 1:0.

5:2 – Siner nastavlja da osvaja gemove na svoj servis i stigao je na korak od prvog seta.

4:2 – Medvedeva prekida seriju Sinera i smanjuje prednost rivala.

4:1 – Italijan potvrđuje brejk prednosti.

3:1 – Siner je prvi uspeo da oduzme servis rivalu i stigne do lepe prednosti u prvom setu

2:1 – Medvedev je stigao do prilike za brejk, ali se Italijan izvukao i ponovo došao do prednosti u prvom setu.

1:1 – Ništa od brejka na startu duela, Medvedev je stigao do izjednačenja.

1:0 – Prvi gem na susretu pripao je italijanskom teniseru.

Danil Medvedev i Janik Siner sastaju se u prvom polufinalu Završnog Mastersa koji se igra u Torinu.

Janik Siner je do polufinala stigao na dominantan način pošto je bio jedini teniser koji je u grupnoj fazi takmičenja upisao sve tri pobede.

Sa druge strane, Danil Medvedev je krenuo sa dve pobede, protiv Andreja Rubljova i Aleksandera Zvereva, ali je u poslednjem kolu grupne faze poražen od Karlosa Alkarasa, te je završio iza mladog Španca.

U dosadašnjim međusobnim duelima Danil ima šest pobeda, a Italijan dve.

U drugom polufinalu sastaju se Novak Đoković i Karlos Alkaras.