0

CRVENA ZVEZDA – ZENIT: Zvezdi priznat gol, Zenitu nije – 1:0!

CRVENA ZVEZDA – ZENIT 19.00

Poznati su sastavi timova za prijateljski meč.

rvena zvezda i Zenit odigraće od 19 časova na stadionu „Rajko Mitić“ prijateljsku utakmicu.

Zbog tragičnih dešavanja u Moskvi, utakmica će početi minutom ćutanja, a navijači Crvene zvezde su pripremili posebnu koreografiju za ovaj meč.

Crvena zvezda i Zenit su odigrali dve zvanične utakmice. U sezoni 2004/05 u okviru Kupa UEFA Zenit je dva puta bio bolji (4:0 i 2:1).

Više puta su se ove dve ekipe sastajale u prijateljskim utakmica. Zenit je 2018. godine slavio sa 1:0, u leto 2022. godine sa 2:1, a pred Svetsko prvenstvo u Kataru iste godine sa 3:1.

Konačno, Zvezda je dobila Zenit pred start tekuće sezone, kada je tadašnji trener Barak Bahar na Pari kupu vodio tim do pobede 2:1, i to golovima Mirka Ivaniča i Žana Filipa Krasoa.

20:55

Kraj 1:0

Kraj utakmice!

Nema nadoknade, završeno je 1:0 za Crvenu zvezdu.

20:52

Odlični Guteša

88. minut

Odlično je intervenisao Guteša.

20:47

GOOOOL 1:0

81. minut

Crvena zvezda – Zenit 1:0!

Gol je postigao Nikola Knežević, sjajno je šutirao sa desetak metara. Centrirao je Marko Ćurić, a odbrana Zenita slabo reagovala.

20:26

Zenit oštećen za gol

60. minut

Zenitu je poništen čist gol! Lopta je prešla gol-liniju posle udarca u prečku i šuta Erohina, ali sudija Šegrt je pokazao da se igra nastavi.

20:15

Dimna zavesa

50. minut

Dim je svuda oko terena zbog bakljade Delija.

20:11

Ogbu umesto Rodića

Počelo je drugo poluvreme.

Milojević je poslao na teren mladog Nigerijca Ogbua umesto Rodića, dok je Semak izvršio tri izmene.

19:50

Poluvreme 0:0

Završeno je prvo poluvreme. Nema golova…

19:50

Predsednik Srbije u loži

Utakmicu na Marakani iz svečane lože gleda i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

19:48

Šansa za Zvezdu

44. minut

Pokušao je Olajinka glavom, a bila bi to dobra asistencija Šerifu da je Senegalac uspeo da ispruži nogu.

19:47

Zvanično: Na tribinama 42.771

Zvaničan podatak iz Crvene zvezde je da utakmici prisustvuje 42.771 gledalaca.

19:45

Katai preko gola

41. minut

Slobodan udarac na 17 metara od gola Zenita iznudio je Radojević, ali Katai nije dobro šutirao.

19:42

Izueztna odbrana Keržakova

37. minut

Prošao je Olajinka, lepo centrirao ka Kneževiću i usledio je dobar udarac mladog veziste. Golman Keržakov izuzetno je intervenisao i zaustavio šut sa oko deset metara.

19:39

Sjajni Spajić

35. minut

Sjajno je Uroš Spajić uklizao i sprečio da Zenit povede, da je lopta prošla ostao bi Isidoru lagan posao.

19:36

Povreda Mantuana

31. minut

Nagazio je na nogu Olajinku Mantuan i povredio se…

19:21

Zenit preuzeo inicijativu

16. minut

U poslednjih nekoliko minuta inicijativu ima Zenit, ali bez šansi.

19:11

Nema penala za Zvezdu

7. minut

Traži Olajinka penal, ali Šegrt nije uperio prst ka beloj tački.

19:08

Vatromet na severnoj tribini

4. minut

Mirno je na terenu, a na severnoj tribini je vatromet

19:04

Minut ćutanja

Održan je minut ćutanja za žrtve terorističkog napada u Moskvi.

19:00

Igrači izlaze na teren

Igrači su na terenu. Crvena zvezda igra u standardnoj garnituri za mečeve na domaćem terenu, a Zenit je u beloj opremi.

18:55

„Kaćuša“, pa „Sa Kosova zora sviće“

Danica Crnogorčević je otpevala rusku pesmu „Kaćuša“, a trenutno izvodi „Sa Kosova zora sviće“….

18:41

Pobeda Zvezde u julu

Crvena zvezda je u prethodnoj prijateljskoj utakmici pobedila Zenit sa 2:1, bilo je to u sklopu Pari kupa u Sankt Peterburgu jula prošle godine.

Sterlci za Crvenu zvezdu bili su Ivanić i Kraso iz penala, a za Zenit De Keirož.

18:36

Erakovićevi saveti

Strahinja Eraković je letos prešao iz Crvene zvezde u Zenit, a na ovoj utakmici ne igra jer je sa reprezentacijom Srbije.

Eraković je upitio navijačima Zenita koji su došli u Srbiju savete koja mesta da posete u Beogradu