27.01.2024 u 23:13
0

JOKIĆ SRUŠIO FILADELFIJU UZ ODSUSTVO EMBIDA: Nova brutalna partija srpskog asa

Utakmica je na programu od 23 časova i 30 minuta u "Bol areni"

Košarkaši Denvera savladali su na svom terenu Filadelfiju rezultatom 111:105 (31:27, 33:35, 22:26, 25:17).

Ovaj meč se čekao sa velikom pažnjom zbog duela Nikole Jokića i Džoela Embida, dvojice najvećih favorita za titulu MVP lige, ali je Embid još jedno izbegao da igra u Denveru. Još od 2019. ne igra u ovom gradu.

Nikola Jokić je upisao još jednu brutalnu partiju. Za 36 minuta je postigao 26 poena, imao 16 skokova i sedam asistencija.

U finišu meča, kada se rezultat lomio, Jokić je bio taj koji je preuzeo odgovornost i pogodio neke bitne poene.

U Denveru je Džamal Marej postigao 23 poena, a Majkl Porter junior 20.

Kod gostiju Pol Rid je postigao 28 poena, a Keli Ubre Junior 25.

DENVER – FILADELFIJA 111:105 (31:27, 33:35, 22:26, 25:17)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

Velika borba i rezultatska drama u Bol areni. Od starta poslednje četvrtine nijedna ekipa ne uspeva da se odvoji. Jokić je prvih nekoliko minuta presedeo na klupi, a onda ušao.

Na pet minuta pre kraja Denver ima minimalnu prednost – 96:95.

3. ČETVRTINA

Sa šest vezanih poena, 12 ukupno, Jokić održava Denver u vođstvu sredinom treće četvrtine – 78:70.

2. ČETVRTINA

U odsustvu Jokića na startu druge četvrtine, glavnu reč na terenu vodi Džamal Marej. Sa dve vezane trojke održava prednost svoje ekipe – 41:38, uz njegovih 15 poena.

Neobična situacija, Jokić je ušao prvi put u igru u drugoj četvrtini u šestom minutu i odmah je fauliran. Promašio je oba bacanja pri rezultatu 46:45 za Denver.

Dosta tenzija na terenu, obostrana tehnička greška za Koldvela Popa iz Denvera i Beverlija iz Filadelfije pri rezultatu 51:51 na četiri i po minuta pre kraja prvog poluvremena.

Nagetsi su na poluvreme otišli sa dva poena viška – 64:62.

Nikola Jokić je proveo u igri nešto malo više od 17 minuta. Do sada ima šest poena, sedam skokova, pet asistencija i tri osvojene lopte.

1. ČETVRTINA

Jokićevom osvojenom loptom počeo je meč u Denveru.

Srpski centar je u uvodnim minutama upisao dva skoka, jednu asistenciju i jednu osvojenu loptu, a Denver je posle pet minuta igre poveo sa 13:4.

Za sedam minuta igre Jokić je samo jednom šutnuo ka košu rivala i promašio. Ali je već upisao tri asistencije i dva skoka, uz jednu osvojenu loptu – 22:17.

Na isteku desetog minuta igre trener Meloun je prvi put izveo Jokića iz igre. Denver je od starta u prednosti, imao je i ranu dvocifrenu prednost, ali su gosti uspeli da uhvate priključak – 26:23.

Na isteku prve četvrtine, odnosno prvih 12 minuta, Nagetsi su imali četiri poena viška – 31:27. Jokić je na dva poena, tri skoka, tri asistencije i dve osvojene lopte.

Košarkaši Denvera igraju protiv Filadelfije u okviru NBA lige.

Jokić i društvo u Koloradu dočekuju neugodnog protivnika čija je prva zvezda Džoel Embid.

Utakmica je na programu od 23 časova i 30 minuta u „Bol areni“.

23.28 – EMBID NE IGRA

23.16 – STARTNA PETORKA DENVERA

Ovo je drugi okšraj ove dve ekipe ove sezone, u prethodnom je slavila Filadelfija na svom terenu, rezultatom 126:121.