Izvor: happbsc
04.04.2024 u 22:26
0

VELIKA POBEDA CRNO BELIH:Partizan „preživeo“ Berlin, odluka u poslednjem kolu!

Košarkaši Partizana savladali su Albu u Berlinu u 33. kolu Evrolige rezultatom 94:83 i tako napravili veliki korak ka desetoj poziciji na tabeli Evrolige.

Crno–beli su sjajno otvorili meč, poveli 5:0, potom i 11:4, potom je Alba uspela da se vrati (11:8, pa 15:15), ali je serijom Zeka Ledeja u završnici prve četvrtine sa linije za slobodna bacanja vrati prednost na pet poena (20:15), a trojkom Alekse Avramovića crno-beli su otišli na osam poena viška posle deset minuta, 23:15.

U drugoj četvrtini Partizan je čuvao prednost, Alba je u jednom trenutku uspela da priđe na pet poena (32:27), ali je od tog momenta usledila velika serija Partizana od 13-2. pa se činilo da će crno-beli lako prelomiti meč.

No, početkom treće deonice Alba je uhvatila ritam, uspeli su domaći ne samo da smanje razliku na pet poena (58:53), pre nego što je Partizan na krilima Alena Smailagića, koji je pogodio za dva, potom i za tri, uspeo da se još jednom odlepi.

Tim iz Berlina je poslednji nalet imao u poslednjoj deonici kada je Bruno Kaboklo napravio nesportski faul a Partizan primio dva poena sa linije za slobodna bacanja i trojku za 72:67, imali su i nekoliko napada da dodatno smanje prednost Partizana, ali su Pi Džej Doužer i Kevin Panter pogađali kad je bilo važno, a potom se razigrao i Džejms Naneli, vezaoo nekoliko dobrih napada, pogodio i trojku i iz reketa, te su crno-beli uspeli da dođu do trijumfa.

Johanes Timan je ubacio 20 poena uz 11 skokova za Albu, dok je Partizan predvodio Džejms Naneli.

Crno-beli imaju skor 15-18, očekuje ih i duel sa Valensijom, ali će pre toga navijači ispratiti duel Fenerbahčea i Žalgirisa gde će navijati za Fener.

Alba – Partizan 83:94 (15:23, 19:24, 28:25, 21:22)

Dvorana: Uber arena (Berlin); Sudije: Emilio Perez, Joanis Fofis, Kristaps Konstantinovs

Alba: Braun 14, Vecel 11, Delou 2, Matišek, Šnajder 3, Tomas 16, Hermanson 8, Nikić, Samar 5, Kumađi 2, Timan 20, Bin

Partizan: Smit, Ledej 14, Avramović 11, Koprivica, Panter 15, Smailagić 5, Naneli 19, Anđušić 5, Doužer 15, Ponitka, Kaminski 6, Kaboklo 4

Crno-beli dva kola pre kraja ligaškog dela takmičenja više ne drže sudbinu u svojim rukama, a u nemačku prestonicu su doputovali pod imperativom pobede u borbi za plej-in.

Ekipa Željka Obradovića ima učinak 14-18 i trijumf joj je neophodan, dok je Alba sa samo pet pobeda poslednja i potpuno rasterećeno dočekuje večerašnji duel.

Partizan je u prvom delu sezone u Beogradskoj areni slavio sa 89:74, a za razliku od duela sa Baskonijom, Realom i Olimpijaksom u Berlinu će biti jači za Zeka Ledeja.

22:18

Avramović poentira (79:90, 40. minut)

Avramović postiže koš za +11 u poslednjem minutu.

22:17

Timan 2+1 (79:88)

Timan je posle tajm auta poentirao uz prekršaj – 79:88 u 39. minutu. Partizan je prokockao sledeći napad, a Timan promašio za tri… Sreća uz crno-bele.

22:14

Plus 12 na dva minuta pre kraja (76:88)

Ledej postiže koš za velikih 12 poena prednosti za Partizan na nešto manje od dva minuta pre kraja. Tajm aut za Albu.

22:12

Trojka nenelija za +12 (72:84, 37. minut)

Trojka Nanelija u izuzetno bitnom trenutku. Partizan vodi 84:72 na manje od tri i po minuta pre kraja utakmice.

21:58

Peta lična Kumađea (62:72, 32. minut)

Peta lična Kumađea u 32. minutu posle prekršaja nad Anđušićem. Rezultat je i dalje 72:62.

21:50

TREĆA ČETVRTINA: Alba – Partizan 62:72

Braun je postigao trojku iz kornera, ali je uzvratio Anđušić i Partizan posle tri četvrtine ima deset poena prednosti – 72:62.

Odličan doprinos Smailagića i Anđušića sa klupe.

21:34

Dobar početak Albe u drugom poluvremenu (41:49, 23. minut)

Alba je dobro počela drugo poluvreme i posle trojke Tomasa na osam poena je minusa – 41:49 u 23. minutu.

21:15

POLUVREME: Alba – Partizan 34:47

Partizan na poluvremenu vodi sa 47:34.

21:10

Serija 6:0 za maksimalan plus (29:42, 18. minut)

Avramović je ukrao loptu i u kontri zakucao za 36:27, a ubrzo je Naneli u kontri kompletirao seriju 6:0 za najvećih 13 poena viška za Beograđane – 29:42 na 2:43 minuta pre odlaska na odmor.

21:05

Alba ne posustaje (27:32, 16. minut)

Alba igra rasterećeno, koristi svaku priliku da zapreti, a posle poena Timana se približila na pet poena minusa – 32:27 u 16. minutu.

20:52

PRVA ČETVRTINA: Alba – Partizan 15:23

Avramović je pogodio trojku u poslednjem napadu Partizana u prvoj četvrtini za maksimalnih plus 8 – 23:15.

Crno-beli su prvu deonicu finiširali serijom 8:0, a Ledej je najefikasniji sa 10 poena. Doužer ima 6, a Avramović 3. Na drugoj strani Vecel je upisao 5 poena.

20:45

Prvo izjednačenje, pa Ledej 5 penala (15:20, 9. minut)

Prvo izjednačenje u 8. minutu – 15:15. Vecel ima pet poena za Albatrose.

Ledej je u sledećem napadu fauliran u šutu za tri poena, a potom je pogodio sva tri penala – 15:18. Ledej ponovo na liniji slobodnih bacanja i ponovo je siguran. Serija gostiju 5:0 za 20:!5 u 9. minutu.

20:42

Braun 2+2 (12:13, 7. minut)

Četiri vezana poena Sterlinga Brauna i Partizan ima samo poen prednosti – 12:13 u 7. minutu.

Kaminski za Pantera – 12:15. Druga asistencija Amerikanca.

20:40

Mini serija Albe (8:11, 6. minut)

Mini serija Albe 4:0 i u 6. minutu ekipa iz Humske ima tri poena viška – 11:8. To je i rezultat na prvom TV tajm autu na 4:25 minuta pre kraja prve četvrtine.

20:36

Doužer za za plus 7 (2:9, 5. minut)

Još jedan dobar napad gostiju i poeni Doužera za sedam poena prednosti za Partizan u 5. minutu – 2:9.