18.02.2023 u 15:33
0

Arsenal posle preokreta savladao Aston Vilu u 24. kolu Premijer lige! (FOTO)

Fudbaleri Arsenala savladali su ekipu Aston Vile nakon preokreta 2:4 (2:1) u meču 24. kola engleske Premijer lige.

Domaći igrači poveli su već u petom minutu preko Vatkinsa. Usledio je odgovor „tobdžija“ preko Bakajoka Sake koji je u 16. minutu izborio izjednačenje.

Ipak, na pazu fudbaleri Aston Vile ipak su otišli sa prednošću od jednog gola. Za to se pobrinuo Koutinjo nakon pola sata igre na asistenciju Morena.

Tanjug/AP Photo/Jon Super

To je nateralo igrače Arsenala da zaigraju angažovanije u nastavku i u drugom poluvremenu viđena je prava opsada gola domaćina.

„Tobdžije“ su do izjednačenja došle preko Zinčenka u 61. minutu, a potpuni preokret Arsenala viđen je u sudijskoj nadoknadi.

Golman Aston Vile Emiliano Martinez postigao je autogol u 93. minutu, a za ubedljiviju pobedu Arsenala pobrinuo se Martineli u 98. minutu susreta.

Zahvaljujući ovom trijumfu „tobdžije“ su sa 54 boda ponovo odmakle na liderskoj poziciji Premijer lige ekipi Mančester sitija koja ponovo ima tri boda manje od Arsenala, 51.

Sa druge strane ekipa Aston Vile je 11. na tabeli sa 28 osvojenih bodova.

Premijer liga – 24. kolo:
Subota:
Aston Vila – Arsenal 2:4 (2:1) (5’ Vatkins, 31’ Koutinjo – 16’ Saka, 61’ Zinčenko, 93’ Martinrz a.g, 98’ Martineli)