13.01.2024 u 08:59
0

BOGDANOVIĆ POGODIO ZA JUBILEJ: Kapiten će ovu trojku zauvek pamtiti (VIDEO)

A nastavio je i još jedan niz.

Košarkaši Atlanta Hoksa noćas su doživeli težak poraz od Indijane sa 126:108, ali će ovaj susret ostati u lepom sećanju Bogdana Bogdanovića.

Kapiten reprezentacije Srbije, zajedno u tandemu sa Trejom Jangom, na istoj utakmici je stigao do brojke od 1000 trojki.

Naime, Bogdan je meč sa Indijanom otvorio sa 999 postignutih trojki, pa je veoma brzo stigao do jubileja, već u prvom šutu. Tako je srpski bek nastavio i niz od 46 utakmica u kojima je pogodio bar po jednu trojku.

Utakmicu je završio sa 10 poena, pet skokova, tri ukradene lopte i dve asistencije.

Što se tiče meča, Pejsersi su bolje ušli u meč i sredinom druge deonice imali +19. Do poluvremena, Hoksi su smanjili na 66:62, ali je nakon pauze, usledila nova velika razlika za Indijanu, pa je rezultatski meč ubrzo i bio okončan.

Marej je sa 29 poena bio najefikasniji kod poraženih, dok su se na drugoj strani istakli Hild i Topin sa po 18 poena.

Noćas je igrao i Nikola Jović, koji je bio starter u petorci Hita. Na terenu je proveo 25 minuta i postigao četiri poena, isto toliko asistencija i tri skoka.

Majami je na kraju slavio u meču sa Orlandom rezultatom 99:96.

Lošu noć imali su Toronto Reptorsi, a srpski trener Darko Rajaković, doživeo je težak poraz.

MOĆNA PARTIJA JOKIĆA: Kao tajfun oduvao Valančijunasa, delio nestvarne asistencije (VIDEO)

Reptorsi su deklasirani u Juti rezultatom 145:113, i to samo nekoliko dana kasnije, nakon što je Rajaković kažnjen sa 25.000 dolara zbog kritikovana sudija na meču sa Los Anđeles Lejkersima.