10.09.2017 u 21:04
0

Srbija preskočila Mađarsku: U sredu sa Italijom za polufinale Evrobasketa!

Srbija je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Istanbulu!

"Orlovi" su u osmini finala rutinski savladali slabašnu Mađarsku (86:78) i zakazali duel sa Italijom u borbi za polufinale.

Taj meč biće odigran u sredu od 17.45.

Najbolji u našem timu bio je Ognjen Kuzmić koji je zabeležio dabl-dabl učinak (17 poena, 10 skokova).

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut (86:77) – Srbija je održala prednost do kraja utakmice i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

38. minut (84:77) – Trojkama Mađari pokušavaju da naprave čudo, međutim, Đorđević to "seče" tajm-autom kako bi podigao koncentraciju našem timu.

37. minut (82:74) – Zahvaljujući Marjanoviću i Lučiću Srbija održava prednost u odnosu na Mađarsku. Iako ovaj ritam više odgovara našim severnim ussedima, čini se da "orlovi" rutinski privode meč kraju.

32. minut (69:62) – Gori početak četvrte četvrtine nismo mogli da doživimo. Mađari se serijom 9-0 ponovo vraćaju na jednocifreni minus, pa je Đorđević morao da traži tajm-aut.

3. ČETVRTINA

30. minut (69:53) – Veoma pametnom igrom na obe strane parketa Srbija je uspela da poveća prednost i mirno uđe u psolednju deonicu meča.

28. minut (64:53) – Serijom veoma sumnjivih odluka arbitara Mađari su uspeli da zaustave nalet Srbije i minus svedu na prihvatljivu meru.

25. minut (60:45) – Konačno tvrda odbrana srpskih košarkaša i odmah su imali nekoliko lakih poena iz tranzicije.

23. minut (58:45) – Raspucali su se "orlovi" iza linije 6,75 metara i to je segment igre zbog kojeg i dalje imamo pristojnu prednost.

2. ČETVRTINA

20. minut (48:41) – Neočekivano veliki broj poena, posebno u našem košu jer Mađari prosečno na Evrobaksetu ubacuju 67 poena. Nadamo se nešto tvrđoj odbrani i laganijem drugom delu igre. Najefikasniji u prvom poluvremenu bio je Kuzmić sa 15 poena i šest skokova.

19. minut (46:38) – Srbija tek na momente pokazuje svoj potencijal, deluje kao da "orlovi" doziraju snagu. Ipak, za sada im to prolazi jer imaju osam poena viška.

15. minut (35:31) – Par loših reakcija u odbrani našeg tima i Mađari su se potpuno vratili u igru. Tajm-aut Srbija.

12. minut (27:19) – Ušli smo u trku sa rasterećenim Mađarima i zato je Đorđević tražio minut odmora. Savetovao je svoje igrače da spreče kontranapade Mađara i da naprave faul ako treba.

1. ČETVRTINA

10. minut (24:16) – Naši košarkaši su povratili ritam i posle prve deonice imaju komotnih osam poena prednosti. Ognjen Kuzmić je najzapaženiji sa 11 poena i pet skokova.

7. minut (16:12) – Serija Mađara 9-0 i opet imamo izjednačenu utakmicu. "Orlovi" su s emalo opustili.

4. minut (16:3) – Tajm-aut Mađara nije urodio plodom, pa Srbija nastavlja da melje rivala na najrazličitije načine.

2. minut (10:3) – Odlična saradnja Jovića i Kuzmića donela nam je osetniju prednost na početku utakmice. Zato je mađarski selektor morao da zatraži tajm-aut.