TURBO REAL PROTUTNJAO ARENOM: Crvena zvezda nemoćna pred Madriđanima!

Košarkaši Crvene zvezde igraju protiv Real Madrida meč 15. kola Evrologe.

CRVENA ZVEZDA – REAL MADRID (48:61)

TOK MEČA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Real Madrida sa 58:72 (20:20, 14:25, 11:16, 13:11) u meču 15. kola Evrolige.

Lider tabele elitnog evropskog košarkaškog takmičenja prikazao je moćnu partiju u beogradskoj Areni, nije dozvolio iznenađenje iako su uvodni minuti meča možda i „mirisali“ na senzaciju (9:0).

Ispostavilo se da crveno-beli ipak nisu imali dovoljno snage, ali i kvaliteta da se nose sa španskim timom koji je sredinom prve četvrtine uspeo da uhvati ritam (22:26), a onda i da za svega pet minuta ubaci čak 15 poena u Zvezdin koš. Razigrao se iskusni francuski centar Vensan Poaje i na dva minuta pred kraj druge deonice doveo „kraljeve“ na plus 10 (33:43).

Sa druge strane Miloš Teodosić je namestio ruku i „sipao“ poene i sam držao Zvezedu u životu. Na odmor su crveno-beli otišli sa zaostatkom od 11 poena (33:45).

Nastavak igre nije doneo ništa dobro po domaći tim – Real Madrid je nastavio gde je stao, rešetao je sa svih pozicija, dok su izabranici Janisa Sferopulosa bezuspešno tražili rešenje i sve više tonuli (39:53).

„Kraljevi“ su ipak bili prejaki za beogradski tim koji nije koristio svoje šanse, a u poslednjoj četvrtini ritam igre je potpuno opao i usledila je serija promašaja na obe strane. Kako je pitanje pobednika već bilo rešeno (50:68), čini se da se igrači na parketu nisu ni trudili da publici pruže košarkaški užitak.

Sledeći meč u okviru 16. kola Evrologe Crvena zvezda igraće protiv Makabija kao gost u beogradskom „Pioniru“, dok će Real Madrid dočekati Partizan.

4. ČETVRTINA

38. minut – Poaje se vratio na parket i pogodio (53:72).

37. minut – Bolomboj pogađa za tri (53:70).

36. minut – Mitrović pogađa samo jedno slobodno bacanje (51:68)

35. minut – Neiskorišćeni napadi sa obe strane…

33. minut -Konačno – pali i poeni u Areni! Mitrović sa penala pogađa (48:61).

32. minut – Napadi oba tima bez poena…

31. minut – Nedović pogađa (47:61)

3. ČETVRTINA

30. minut – Zvezda je imala napad, Mitrović je pokušao, ali lopta nije htela u koš, ali u drugom napadu ga hoće (45:61).

29. minut – Hezonja je opet sam i pogađa za tri (43:61). Trener Zvezde na +18 za Real uzima tajm-aut.

28. minut – Endiaje uvećava prednost gostiju (41:58), Mitrović takođe pogađa (43:58).

27. minut – Rezultatski „post“ prekida Mitrović sa linije za slobodna bacanja – oba puta je bio siguran (41:53). Musa pogađa sa druge strane (51:56).

26. minut – Već dva minuta bez poena, nervoza kod igrača zbog toga je očigledna…

25. minut – Serija promašaja na obe strane!

24. minut – Varnice na terenu: Hezonja se uneo sudijama u lice!

23. minut – Odlična odbrana Zvezde, pokušava Hezonja za tri iz nemogiće pozicije, alo lopta pogađa samo ivicu obruča.

22. minut – Hanga je sam, ali nema pogotka za tri, ali u sledećem napadu polaže za 36:4921. minut – Hezonja nadmudrio Lazića pogodio (34:47), a onda loš napad Zvezde i lopta je opet u rukama Reala koji stiže na +15 – pogodio je Tavares (34:49).

2. ČETVRTINA

20. minut –

19. minut – Hanga greši i lopta je u rukama Kampaca, ali košarkaši Reala nisu imali rešenje, pa su propustili priliku da uvećaju prednost.

18. minut – Poaje (33:43) i Real sada ima +10! Još jedan tajm aut Sferopulosa! Davidovac promašio za tri, napad ima Real – Rodrigez isto maši za tri.

17. minut – Rodrigez (30:38), a onda opet Teodosić (33:38), pa opet Rodrigez (33:41). Brzo su se završavali napadi oba tima.

16. minut – Razigrana je ekipa Reala – Zvezda je primila 15 poena za 5 minuta! Sferopulos uzima tajm-aut, Teodosić ima ključ za odbranu Reala (30:35). Sledi odlična odbrana crveno-belih, gosti ne uspevaju da pogode koš.

15. minut – Poaje pogađa oba slobodna bacanja (28:33) – za manje od pet minuta postigao je 10 poena! Još jedan sjajan napada Reala koji pogotkom kruniše Ljulj (28:35).

14. minut – Hezonja je ostao poptuno sam na šutu za tri poena (26:29), Zvezda je propustila napad, i lopta je opet u rukama Reala. Serhio Rodrigez za Poajea i „kraljevi“ su opet u prednosti (26:31). Simonović uz fintu smanjuje prednost gostiju (28:31).

13. minut – Teodosić je opet precizan (24:26), a izborio se i za slobodna bacanja – 26:26.

12. minut – Teodosić za izjednačenje (22:22), a onda serija Poajea – 22:26.

11. minut – Poaje pogađa na novo vođstvo gostiju (20:22).

1. ČETVRTINA

10. minut – Majk Tobi poravnava rezultat (18:18), a onda Ljulj pogađa (18:20). Mitrović pogađa sa linije za slobodna bacanja (20:20), a onda Ljulj pokušava sa pola terena, ali ne pogađa koš domaćina.

9. minut – Gosti vode! Tavares opet poentira (16:18).

8. minut – Trojka Serhija Ljulja (16:14). Prve poene upisao je i Tavares (16:16) i doneo izjednačenje!

7. minut – Nastavlja Zvezda da se brani, ali Endiaj pogađa za tri (14:11) – Real se brzo vratio posle tajm-auta, topi se prednost Zvezde! Posle faula Muse, na liniji za slobodna bacanja je Nemanja Nedović – oba puta je precizan (16:11).

6. minut – Kakav start crveno-belih – trojka Hange (14:6) naterala je trenera Reala da uzme tajm-aut!

5. minut – I Kampaco se upisuje u strelce – pogađa trojku (11:6)!

4. minut – Muči se Real u napadu, a sa druge strane Mitrović lako pogađa (11:3).

3. minut – Hanga poentira (9:0), pa Endiaj pogađa za tri (9:3) iz samog ćoška!

2. minut – Odbranila se Zvezda još jednom, a onda Mitrović pogađa za 7:0.

1. minut – Loše rešenje Zvezde u prvom napadu na meču, sada priliku ima Real koji takođe propušta priliku, lopta je kod Lazića koji postiže prve poene (2:0). Usledio je loš napad „Kraljeva“, a onda i trojka Hange (5:0).