0

(UŽIVO) SRBIJA – BRAZIL: Nikola Jović pogađa važnu trojku za Srbiju u finišu meča

Košarkaška reprezentacija Srbije igra poslednji pripremni meč pred Mundobasket.

Rival timu Svetislava Pešića je Brazil u kineskom gradu Šenženu.

Samo dan ranije Srbija je savladala Kinu 87:64 na istom mestu, a sada je rival Brazil sa sve košarkašem Crvene zvezde Jagom Dos Santosom.

Meč se igra od 14 sati.

40. minut – Nikola Jović pogađa važnu trojku za Srbiju u finišu meča (85:82)

39. minut – Davidovac ponovo donosi Srbiji prednost sa linije penala (81:80)

38. minut – Dobrić na liniji penala, precizan oba puta (79:78)

36. minut – Poeni Petruševa, vrlo važni za Srbiju (76:74)

35. minut – Prava drama u Kini (74:72)

33. minut – Srbija ima prednost od +3 (73:68)

32. minut – Ne predaju se Brazilci, ponovo vode +1 (67:68)

31. minut – Brazilci vode, selektor Pešić mora da reaguje tajm-autom (64:65)

Treća četvrtina:

30. minut – Ristić polovičan sa linije penala (64:59)

24. minut – Vanja Marinković ubacuje novu trojku, Srbija ide na +10 (54:44)

23. minut – Za tri poena precizan je Soareš (48:44)

20. minut – Bolja igra Srbije u završnici poluvremena, ponovo Davidovac povećava prednost „Orlova“ (45:37)

19. minut – Davidovac sa linije penala precizan (43:37)

17. minut – Prvi dvocifreni kod Srbije je Filip Petrušev sa 11 poena (39:37)

16. minut – Prva trojka za Gabrijela, ponovo je nerešeno (37:37)

15. minut – Trojka za Brazilce (35:34)

14. minut – Petrušev upisao osmi poen, sjajan meč Filipa

13. minut – Prvi poeni i za Marka Gudurića (29:25)

12. minut – Odličan pas za Gabrijela, novi poeni za „karioke“ (27:25)

11. minut – Nastavlja Avramović sa dobrom partijom, novi poeni srpskog pleja (23:21)

Prva četvrtina:

10. minut – Aleksa Avramović u poslednjim sekundama pogađa trojku za prednost Srbije (21:20)

9. minut – Odličan prodor Avramovića, neizvesno u Šenženu od samog početka (18:18)

8. minut – Na parketu je i Ognjen Dobrić, a Neto je polovičan sa linije penala (15:14)

7. minut – Prvu trojku za protivnike pogađa Raul Neto (15:13)

6. minut – Dobra stvar za Srbiju je drugi faul najefikasnijeg igrača u timu „karioka“ Kobokla

5. minut – Vanja Marinković je na liniji penala, iskoristio je oba bacanja, pa ide trojka Stefana Jovića (13:10)

4. minut – Poeni za Kabokla, već ih šest ima, sjajan početak za Brazilca (8:8)

3. minut – Presekao je loptu Davidovac i lagano poentirao (8:6)

2. minut – Nikola Jović sjajan u kontri, pogodio je uz faul, ali nije iskoristio dodatno bacanje, a onda ponovo Petrušev poentira iz skoka (4:2)

1. minut – Prve poene na utakmici postiže Benite za „karioke“, ali i Petrušev na drugoj strani (2:2)

13.55 – Uskoro počinje meč Srbije i Brazila, u toku je intoniranje himni

13.40 – Brazilci su kao i Srbija odigrali do sada četiri pripremne utakmice, i još jedna sličnost je ta da su i oni jedini poraz pretrpeli od Italijana, dok su pobedili Južni Sudan, Australiju i Venecuelu.

13.25 – Prvo su nas Brazilci dobili 81:73, da bismo im se revanširali sedam dana kasnije u četvrtfinalu više nego ubedljivo 84:56

13.19 – Biće ovo treći međusobni okršaj Srbije i Brazila i rezultat je poravnat – 1:1. I oba su bila na Mundobasketu 2014. godine.

13.10 – Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala psovećen poslednjem pripremnom meču Srbije i Brazila pred početak Mundobasketa. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Kine.