Izvor: TELEGRAF
21.10.2023 u 21:39
0

AZERBEJDŽAN ISPRAĆEN SA 5 GOLOVA U MREŽI: „Orlići“ ubedljivi u prvom meču kvalifikacija za EP

Selekcija Srbije do 17 godina trijumfalno je započela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, pošto je u 1. prvom kolu ubedljivo savladala vršnjake iz Azerbejdžana rezultatom 5:1.

Meč je odigran u Staroj Pazovi, a izabranici selektora Jovana Damjanovića su već u 4. minutu stekli prednost. Strelac je bio Ranković. Do odlaska na odmor Mladenović se dva puta upisao u strelce, u 26. i 29. minutu. Azerbejdžanci su nespretnom intervencijom Bubanje u 11. minutu došli do počasnog pogotka na ovom meču.

CRVENA ZVEZDA – JAVOR (3:2) Zvezda trijumfovala na Marakani!

Do kraja susreta mrežu gostujuće reprezentacije pogađali su Kostić u 59. i Bajramović u 87. minutu.

U narednom kolu naša reprezentacija igra protiv Luksemburga, a taj meč je na programu 24. oktobra. Tri dana kasnije „Orliće“ očekuje duel protiv vršnjaka iz Slovenije.