0

DEMONSTRACIJA SILE! Zvezda razorila Čačak, crveno-beli u apsolutnoj dominaciji trijumfovali u Čairu!

Zvezda ubedljiva u Čačku!

Kraj utakmice, ubedljiva pobeda Zvezde!

Crvena zvezda je prvi finalista Kupa Radivoja Koraća! Crveno-beli su deklasirali Čačak 94 u polufinalnom meču i obezbedili bitku za prvi trofej u sezoni. Na semaforu Čaira pisalo je – 87:52.

Crvena zvezda – Čačak 94

Četvrta četvrtina:

48:85 – Kostić pogađa i za tri poena, a potom isto čini i Dalibor Ilić.

47:79 – Lagan ritam na obe strane. Šansu u dresu Zvezde dobio je i mladi Kostić. Uspeo je da postigne i prve poene na oduševljenje publike u Čairu.

37:69 – Hanga ubacuje trojku sa devet metara. A, onda i Ilić spektakularno zakucava jednom rukom.

37:64 – Kraj trećeg kvartala. Vezuju šest poena crveno-beli. Razlika u klasi je došla do izražaja.

35:64 – Vezuju šest poena crveno-beli. Razlika u klasi je došla do izražaja.

35:58 – Nema više nikakve dileme, samo je pitanje konačne razlike. Zvezda se raspucala, pogađaju Nedović, Ilić, Hanga…

29:51 – Konačno! Posle devet minuta, Čačak ubacuje poene iz igre. Međutim, Zvezda se pobudila u šutu za tri i razlika samo raste.

24:45 – Odličan početak drugog poluvremena za Bolomboja i Nedovića. Razlika je već, čini se, nedostižna za Čačane.

23:38 – Davidovac trojom otvara drugo poluvreme, crveno-beli imaju velikih +15

U poslednjih pet minuta prvog poluvremena Čačak nije postigao nijedan poen. Tako je Zvezda serijom 12:0, od nerešenog rezultat, došla do velike prednost. Međutim, crveno-beli imaju velikih problema u napadu

Druga četvrtina:

23:35 – Serija Zvezde 12:0. Trojka Davidovca za prvu dvocifrenu prednost crveno-belih.

23:32 – Jago pogađa trojku, ali… Zvezda u ovom segmentu ima katastrofalni 3/15. Čačani su još gori – 0/6.

23:29 – Davidovac pogađa dva bacanja, a zatim i Jago. Zvezda sa penala (9/10) dolazi do prenosti.

23:25 – Dodić postiže poene za Čačane, a Zvezde posle serije promašaja poentira preko Jaga.

21:23 – Ponovo Mitrović poentira uz faul. Zvezda dolazi do vođstva u 14. minutu utakmice. Mitrović je vezao osam poena.

19:18 – Mitrović poenira uz faul. Čekaju crveno-beli još da pronađu pravi ritam u napadu… Tek povremeno bljesnu, za sada.

19:15 – Pešaković otvara poenima drugu četvrtinu, a zatim i Lakić posle sjajne finte lagano postiže nove poene.

Prva četvrtina:

15:15 – Nerešeno posle prvog kvartala. Teodosić je maestralnom asistencijom proigrao Ilića koji je zakucao na kraju prve četvrtine.

15:13 – Veoma mali broj poena. Hanga igra dobro, postigao je tri poena, a agresivan je i u odbrani.

11:7 – Giedraitis ubacuje dva penala, a Lakić lako pored Jaga dolazi do poena. Ilić počinje meč u dobrom stilu postiže poene, ujedno i dobar u ofanzivnom skoku.

7:3 – Gašić poenira uz faul. Za pet minuta Zvezda je ubacila samo jedan koš, Nedovićev šut za tri… Sferopulos je uzeo minut odmora i poprilično povisio ton na igrače.

6:3 – Gašić poenira uz faul. Za pet minuta Zvezda je ubacila samo jedan koš, Nedovićev šut za tri… Sferopulos je uzeo minut odmora i poprilično povisio ton na igrače.

4:3 – Čačani odlični u dva napada. Dodić vezuje četiri poena i pokazuje da ni ne pomišljaju na predaju.

0:3 – Nedović otvara meč dalekometražnim hicem. Zvezda od starta igra izuzetno čvrstu odbranu.

Ulogu velikog favorita imaju crveno-beli iz Beograda, ali nikako ne treba otpisivati fantastične Čačane koje su napravili senzaciju u četvrtfinalu.

Naime, košarkaši Čačka 94 savladali su gradskog rivala Borac sa 73:64 (15:21, 20:17, 26:11, 12:15)… Jasno je svima koliko je to iznenađenje.

Printscreen/Twitter/@kkcrvenazvezda

Podsećamo, Crvena zvezda je savladala FMP sa 80:75 (17:16, 23:20, 18:19, 22:20).

Najbolji igrači Čačana su Grojić i Lakić i na njih će crveno-beli morati da obrate posebnu pažnju.

ČAČAK 94 – CRVENA ZVEZDA: Čačani se nadaju čudu ali Zvezda se pita!