Izvor: Tanjug
21.11.2022 u 22:35
0

GRUPA B SVETSKOG PRVENSTVA U KATARU U utakmici prvog kola Bejl doneo bod Velšanima protiv SAD 1:1 (1:0), Englezi deklasirali selekciju Irana 6:2 (3:0)! (FOTO)

Fudbaleri SAD i Velsa odigrali su 1:1 (1:0) u utakmici prvog kola B grupe na Mundijalu u Kataru.

Amerikanci su poveli golom Timotija Vee u 36, a izjednačio je Geret Bejl u 82. minutu iz penala.

U drugom meču grupe B, reprezentacija Engleske pobedila je u Dohi selekciju Irana rezultatom 6:2 (3:0).

Holandija bolja od Senegala 2:0 (0:0) u utakmici prvog kola A grupe na Mundijalu u Kataru! (FOTO)

Golove za Englesku postigli su Džud Belingem u 35, Bukajo Saka u 43. i 62, Rahim Sterling u 45, Markus Rašford u 71. i Džek Griliš u 90. minutu. Oba gola za Iran postigao je Mehdi Taremi u 65. i 103. minutu iz penala.

Prvo poluvreme je bilo produženo za čak 14 minuta, pošto je golmanu Irana Alirezi Bejravandu ukazivana pomoć na terenu pošto se sudario glavom sa saigračem. On je pokušao da nastavi meč, ali je zamenjen u 19. minutu.

Engleska je poslednjih 10 minuta prvog dela utakmice postigla tri gola i praktično rešila pitanje pobednika. Engleski fudbaleri su se razigrali u drugom poluvremenu i zasluženo su stigli do ubedljive pobede. Zanimljivo je da je drugo poluvreme bilo produženo za 13 minuta, a meč je završen pošto je izveden penal za Iran.

U drugom kolu 25. novembra sastaće se Vels – Iran i Engleska – SAD.

*Gledajte „Happy“ kablovske kanale i to: „Moje happy društvo“, „Moj happy život“, „Moja happy zemlja“ i „Moja happy muzika“.

Program se emituje kod kablovskih operatera „IrisTV“ i „Supernova“, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: