05.03.2023 u 20:19
0

Jedna dobra akcija za tri boda: Barselona sa igračem manje savladala Valensiju

Fudbaleri Barselone zabeležili su na Kamp Nou minimalnu pobedu nad Valensijom u 24. kolu La Lige.

Do bodova Katalonci su stigli nakon lepe akcije koju je kreirao kapiten Serhio Buskets u 15. minutu. Prekaljeni vezista Barse poslao je dubinsku loptu na penalu gostiju, utrčao je Rafinja i udarcem gavom preduhitrio istrčalog golmana Mamardašvilija za novi trijumf lidera u prvenstvu Španije.

U 55. minutu domaćin je imao priliku da duplira prednost, nakon udraca Kundea lopta je u kazenom prostoru udarila u  ruku Uga Giljamona. Dosuđen je penal, a šut Ferana Toresa sa 11 metara bio je neprecizan. Napadač domaćih pogodio je stativu.

(AP Photo/Joan Monfort)

Pet minuta kasnije Barselona se našla u velikom problemu. Štoper Ronald Arauho kao poslednji igrač u odbrani faulirao je Uga Dura i zaradio crveni karton.

Sa igračem manje izabranici Ćavija Ernandeza sačuvali su prednost i napravili još jedan korak na tituli u La Ligi.

LIVERPUL – MANČESTER JUNAJTED Au, au, au – 7:0! Ljudi moji, da li je to moguće!?