23.02.2023 u 22:55
0

Slavlje na Old Trafordu: Mančester junajted eliminisao Barselonu iz Lige Evrope! (FOTO)

Mančester junajted bolji u plej-ofu Lige Evrope od Barselone

Mančester Junajted i Barselona večeras od 21.00 igraju revanš meč šesnaestine finala Lige Evrope.

Da je neko rekao da će ovaj par biti u četvrtfinalu Lige šampiona – niko se ne bi iznenadio. Sjajnu formu potvrdili su i na Nou Kampu u prvom meču kada smo videli spektakularnih 2:2. Upravo je to najbolja pozivnica za revanš na „Teatru snova“ u kome Mančester junajted i Barselona imaju podjednake šanse, kako po igrama, rezultatima i samim imenima u oba tima.

REZULTAT 2:1 (4:3)

Sastav timova:

Mančester junjted: De Hea – Dalot, Martinez, Varan, Šo – Sabicer, Kazemiro, Bruno – Sančo, Rašford, Veghorst

Barselona: Ter Štegen – Kunde, Arauho, Kristensen, Balde – De Jong, Kesi, Roberto – Rafinja, Tores, Levandovski

KRAJ UTAKMICE

88.minut – Menja i Ten Hag. Umesto Markusa Rašforda u igri je Skot Mektomini.

86.minut – Sada Turpan sipa kartone, požuteo je i Kazemiro.

83.minut – Iskusni vezista Barselone Buskes, povukao je sa leđa Garnaća za dres i sprečio opasnu kontru. Žuti karton je logičan epilog.

81.minut – Ćavi izvlači iz igre Ronalda Arauha, a u igri je Markos Alonso.

79.minut – Kontra Junajteda, Fred je proigrao Garnaća, u poslednji čas je reagovao Buskets! U istom napadu pokušaj Rašforda, on pogađa spoljni deo mreže.

78.minut – Preterao je mladi Argentinac Garnaća u dresu Junajteda, zaradio je žuti karton.

73.minut – GOOL! Mančester junajted vodi golom Entonija 2:1! Posle prilike Garnaća, lopta se odbila do Antonija, koji udarcem sa 15 metara šalje loptu u donji desni ugao!

70.minut – I Ćavi Ernandes je rešio da nešto izmeni. Umesto Serđija Roberta u igri je Feran Tores.

67.minut – Dve izmene u Junajtedu. Dalo i Garnačo su u igri, izašli su Van Bisaka i Sančo.

63.minut – Posle centaršuta, Kunde je zahvatio loptu glavom, ona je išla pod prečku. De Hea je vrhom prstiju uspeo da je izbaci u korner!

Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

60.minut – Nervoza sve više raste. Žuti karton dobili su Bruno Fernandeš i Frank Kesi.

59.minut – Fred je dugo vukao loptu po levoj strani, Brazilacv je proigrao Rašforda, malo je nedostajalo da to bude opasno. Zakasnio je Sančo.

55.minut – Period igre u kojem Junajted dominira. Pokušao je Antoni sa 20 metara, ali lako je to uhvatio golman Barselone.

52.minut – Silovito je Rašford ušao u kazneni prostor po desnom boku, ali je slabo šutirao.

49. minut – Entoni je umakao Kristensenu, loše dodavanje Brazilca, Rašford ne stiže loptu. Dobra prilika za Junajted koji je krenuo silovito u nastavku.

45.min – GOOL! Bruno je asistirao Fredu, Brazilac udarcema sa 15 metara šalje loptu u donji levi ugao za 1:1!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45.minut – Greška De Hee, poklonio je loptu Kesiju, umalo da Barselona povede 2:0. Kazemiro se isprečio izblokirao vezistu Barselone i spasao situaciju.

40. minut – Rafinja još jednom proba iz daljine, sa 22 metra. Neprecizan je. Lopta ide visoko preko prečke.

35.minut – Junajted je pojačao, pokušava da dođe do prilike. Barselona se dobro brani, a Fred je pokušao volejem sa ivice kaznenog prostora, lopta odlazi iznad gola.

29.minut – Barselona smiruje igru, dosta je nervoze kod domaćina, pre svega odlukama sudija. Turpan je malopre upozorio Ten Haga da neće tolerisati njegove proteste.

26.minut – Nastvalja Junajted sa pritiskom nakon priljenog gola.

18.minut – GOOL! Barselona vodi 0:1! Malo je nedostajalo da De Hea to odbrani, zakačio je loptu desnom rukom, ali nedodvoljno, ona je završila u maloj mreži.

16.minut – Sudija pokazuje na belu tačku. Oboren Balde u kaznenom prostoru. Kontakt je postojao ali nedovoljno jak intenzitet.

10.minut – Slično prvom meču u Barseloni, igra se u snažnom ritmu i otvoreno. Za sada gledamo dinamičan meč.

4.minut – Rafinja je šutirao sa 18 metara, ali lopta za nekih metar i po odlazi kraj desne stative gola Junajteda.

3.minut – Prva prilika za Junajted, Kazemiro je proigrao Bruna, on je ušao u kazneni prostor, ali je Ter Štegen odbranio nogom!

1.minut – Početak utakmice.