Izvor: BSC HAPPY
04.04.2023 u 23:29
0

Alison i VAR spasili Liverpul u Londonu: Čelsi ima za čime da žali nakon novog remija sa Redsima, pobeda Lidsa u derbiju začelja, Lester nastavlja da tone

Fudbaleri Čelsija i Liverpula remizirali su bez golova na “Stamford Bridžu”, u zaostalom meču 8. kola engleske Premijer lige.

Fudbaleri londonskog tima su bili, može se reći, znatno bolji rival tokom najvećeg dela susreta i stvorili nekoliko stopostotnih šansi, ali gol Redsa kao da je za njih bio začaran.

ČELSI – LIVERPUL 0:0

85.minut – Nova promena u Čelsiju. Rahim Sterilng menja Žoaa Feliksa u završnici.

79.minut – Dvostruka izmena kod Liverpula. Gakpo i Milner menjaju Dounsa i Nunjeza.

78.minut – Nova izmena kod Plavaca. Mudrik na terenu menja Čilvela. Igraće domaćin još ofanzivnije u završnici!

67.minut – Žuti karton dobija Mateo Kovačić.

65.mnut – Dvostruka izmena u Liverpulu. Na teren ulaze Salah i Robertson, izlaze Firmino i Cimikas.

50.minut – Poništen novi gol Čelsija! Kai Haverc je imao zicer koji je odbanio Alison, a lopta se zatim od Nemaca odbila u gol. Ipak, tom prilikom Haverca ipak odigrao rukom i gol je poništen.

Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

48.minut – Veliki promašaj Matea Kovačića! Hrvat je izašao sam pred Alisona ali je poslao loptu preko gola!

45’+3′ – Velika šansa za Matipa nakon kornera Cimikasa, ali je Vesli Fofana maestralno intervenisao u svom petercu i glavom skrenuo loptu u korner i spasio svoju mrežu!

45’+2 – Džo Gomez je oprobao udarac sa ivice šesnaesterca i poslao loptu u same desne šalje Kepe, ali je španski golman odlično reagovao i izbacio loptu u korner.

45′ – Kontakt više sa loptom Žote! Kurtis Džons je lepo uposlio Dijoga Žotu koji je propustio šansu da uputi udarac iz izgledne situacije u šesnaestercu rivala i nepotrebnim pokušajem driblinga upropastio dobru priliku.

42′ – Nakon velikog pritiska Čelsija u uvodnih pola sata usledio je period zatišja, gde nije bio ozbiljnijih pretnji po gol dve ekipe. Ipak, Plavci i dalje imaju inicijativu.:

Kraj poluvremena.

45.minut – Kontakt više sa loptom Žote! Kurtis Džons je lepo uposlio Dijoga Žotu koji je propustio šansu da uputi udarac iz izgledne situacije u šesnaestercu rivala i nepotrebnim pokušajem driblinga upropastio dobru priliku.

42.minut – Nakon velikog pritiska Čelsija u uvodnih pola sata usledio je period zatišja, gde nije bio ozbiljnijih pretnji po gol dve ekipe. Ipak, Plavci i dalje imaju inicijativu.

28.minut –  Ubijaju Plavci kontrama Liverpul! Havrec se našao u povoljnoj situaciji nakon što ga je lepo u prostor izbacio Kante, ali je usledila užasna završnica Nemca.

24.minut – Poništen gol Čelsija! Ris Džejms je na ivici šesnaesterca sačekao jednu odbijenu loptu i prelepim volej udarcem je poslao u mrežu Alisona. Ipak, arbitri su pogodak poništili zbog malog ofsajda Ernadesa koji je prethodio golu.

18.minut – Velika šansa za Liverpul ni iz čega! Arizabalaga je, činilo se, dobro istrčao na jedan pokušaj dubinskog proigravanja igrača Liverpula ali se lopta nakon njegovog lošeg ispucavanja odbila do Hendersona koji je ispred sebe imao gol bez golmana Čelsija na njemu. Uputio je udarac vezista Redsa ka golu rivala, ali je Kulibali stigao na vreme da se ispreči lopti na putu ka mreži!

12.minut – Velika šansa i za Haverca kojeg je pred petercem odlično uposlio Čilvel sa levog boka, ipak Alison pravovremenim izletanjem spašava gol Liverpula koji je u velikom problemu na startu meča!

5.minut – Konate izbacuje loptu sa gol linije Liverpula! U velikoj šansi se našao Kovačić nakon centaršuta Haveca sa desne strane i loše reakcije Konatea, ali se u nastavku akcije štoper Liverpula iskupio i sprečio siguran gol Hrvata!

4.minut – Žoao Feliks propušta prvu veliku šansu na utakmici! Portugalac je nakon greške Cimikasa, čiji je pas na polovini terena presekao Haverc, povukao brzu kontru i sa loptom pretrčao 50 metara, a iako je u prvi mah uspeo da u šesnaestercu stvori prorstor za šut pored Matipa, defanzivac Liverpula je uspeo da ga izblokira.

1.minut – Utakmica je počela.

Sastavi:

Na osnovu sastava može se zaključiti šta trener Liverpula Jirgen Klop misli o igri pojedinih provotimaca. Nemački stručnjak je odlučio da derbi na „Stamford Bridžu“ započne bez Mohameda Salaha, Aleksandra Arnolda i Endija Robertsona, dok je od ranije poznato da Vidžil van Dajk zbog prehlade nije u konkurenciji za tim.

Liverpul: Alison, Gomez, Matip, Konate, Cimikas, Fabinjo, Henderson, Džouns, Jota, Nunjez, Firmino.

Čelsi: Arizabalaga, Kukurelja, Kulibali, Fofana, Džejms, Čilvel. Kante, Fernandez, Kovačić, Havrc, Žoao Feliks

Uoči meča:

Liverpul nakon dva uzastopna poraza (Brentford i Mančester siti) zaostaje po osam bodova za Njukaslom i Mančester junajtedom, a imajući u vidu kako promenljivo igraju ove sezone vrlo je teško očekivati da će ovu razliku nadoknaditi u poslednjih 11 kola.

Ukoliko uopšte želi i da pomisli da se dokopa mesta broj četiri, ekipa Jirgena Klopa mora da ide na trijumf na „Stamford Bridžu“, gde ih čeka Čelsi koji je u ponedeljak smenio Grejema Potera sa mesta menadžera.

Videćemo hoće li šok terapija upaliti kod Plavaca i podići ekipu pred duel sa Liverpulom, koji i te kako ume da prevaziđe ovosezonskog sebe u derbijima. To je dobro osetio Mančester junajted.

Zbog toga verujemo da nas večeras očekuje jedan vrlo zanimljiv duel, pred koji je zaista nezahvalno bilo šta prognozirati.

Ništa manje zanimljivo neće biti ni na „Elandu“ gde u duelu „davljenika“ Lids junajted dočekuje Notingem Forest.

Šumari ovaj duel dočekuju u za nijansu boljem položaju na tabeli, ali bi sve moglo da se okrene nakon večerašnje utakmice u koju domaćin uzazi u, naizgled, nešto boljoj formi.

Foret nije osetio slast pobede u poslednjih sedam susreta, a poslednji tim koji je pobedio bio je upravo Lids ali na „Siti Graundu“. Ipak, ovoga puta će timu iz Notingema sigurno biti znatno teže da dođu do bodova i sigurno nas čeka bespoštedna borba od početka do kraja.

Sa dve pobede u prethodna tri kola (Liverpul i Fulam) Bornmut je izašao iz zone ispadanja i u dobrom raspoloženju dočekuje Galebove koji jure plasman na međunarodnu scenu.

Prema svemu što smo videli u dosadašnjem delu sezone Brajton je favorit u derbiju juga, ali Bormut je u poslednje vreme pokazao da je u dosta dobroj formi i sigurno će na svom stadionu želeti da upišu novi trijumf, što bi bio veliki korak u borbi za opstanak.

Lester je u poslednjih šest utakmica uspeo da osvoji samo jedan bod, što je dovelo do smene Brendana Rodžersa sa mesta trenera.

Lisice se nalaze u veoma delikantnoj situaciji, na pretposlednjem mestu tabele, a u goste im dolazi zahuktala Aston Vila koja je u proteklih pet utakmica ostvarila četiri pobede uz jedan remi.

Vila na „King Pauer“ stadion dolazi osokoljena pobedom nad Čelsije u prošlom kolu (2:0) i sigurno će tražiti pobedu kojom bi se učvrstili u gornjem delu tabele.