Izvor: Tanjug
25.12.2022 u 16:37
0

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivi protiv Borca u ABA ligi 86:57, Argentinac Fakundo Kampaco debitovao za „crveno-bele“!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu Borca rezultatom 86:57 (23:13, 22:24, 20:8, 21:12) u meču 12. kolu regionalne ABA lige.

Crvena zvezda je dobro ušla u meč, a u petom minutu usledile su ovacije sa tribina za novo pojačanje Fakunda Kampaca, koji je debitovao za „crveno-bele“.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE

Domaći tim je prvu četvrtinu dobio rezultatom 23:13. Košarkaši Crvene zvezde su održavali dvocifreno vođstvo, a najveću prednost domaći tim imao je u 17. minutu (41:26). Košarkaši Borca su zaigrali angažovanije u finišu prvog poluvremena, koje je Zvezda dobila rezultatom 45:37.

Gosti su u 24. minutu prišli na minus četiri (48:44), a onda je usledila serija Zvezde od 17:1 za 65:45. Crvena zvezda je u poslednjoj četvrtini uvećala prednost i zasluženo je stigla do ubedljive pobede.

Na ovoj utakmici za Crvenu zvezdu je debitovao Argentinac Fakundo Kampaco, koji je pre nekoliko dana pojačao srpskog i regionalnog šampiona.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 15 poena. Filip Petrušev i Ben Bentil su dodali po 13, a Kampaco je ubacio 11 poena uz tri skoka i pet asistencija. On je na terenu proveo skoro 20 minuta. Kod gostiju, najbolji je bio Hanter Hejl sa 17 poena.

Lebron spreman da igra i povređen večeras kako bi oborio rekord legendarnog Kobija Brajanta!

„Crveno-beli“ će u narednom kolu drugog januara 2023. godine gostovati Splitu. Borac će u 13. kolu ABA lige 30. decembra dočekati Budućnost.

Crvena zvezda ima skor od deset pobeda i jedan poraz uz meč manje. Borac ima učinak od tri trijumfa i devet poraza.

*Gledajte „Happy“ kablovske kanale i to: „Moje happy društvo“, „Moj happy život“, „Moja happy zemlja“ i „Moja happy muzika“.
Program se emituje kod kablovskih operatera „IrisTV“ i „Supernova“, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: