Izvor: BSC HAPPY/KURIR
19.09.2023 u 22:58
3

MANČESTER SITI-CRVENA ZVEZDA: Prvak Evrope se namučio da pobedi Zvezdu! (3:1)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Mančester sitija u utakmici 1. kola grupe G Lige šampiona rezultatom 3:1. Zvezda je vodila na poluvremenu, ali je u nastavku prvak Evrope preokrenuo rezultat.

Blistao je Omri Glazer na golu Zvezde,iako je bio direktni krivac za drugi gol Sitija. Golove za Siti postigli su Alvarez u 47. i 60 minutu i Rodri u 73. minutu.

Vodeći gol za Zvezdu postigao je Bukari u 45. minutu. U drugom meču ove grupe Lajpcoig je na gostovanju savladao Jang Bojs sa 3:1. U narednom kolu Zvezda dočekuju Jang Bojs, dok Manćester siti gostuje Lajpcigu.

MANČESTER SITI – CRVENA ZVEZDA 3:1

Drugo poluvreme:

90. minut – Utakmica je produžena za 4 minuta

88. minut – Pokušava Zvezda da smanji rezultat , par opasnih situacija pred golom građana

85. minut – Pokušao je Doku sa distance boksuje Glazer!

82. minut – Umesto Hvanga i Bukarija u igri su Kangva i Degenek

81. minut – Zvezda se otvorila, Kraso se spetjao

78. minut – U igri je Lučić umesto Mitrovića

77. minut – Siti je u naletu ređaju se šanse pred golom Zvezde

73. minut – GOL, RODRI 3:1! Španac je otvorio stopalo i šutirao u dalji ugao nemoćmog Glazera

68. minut- Dvostruka izmena u Zvezdi, umesto Ivanića i Ndiajea u igri su Kraso i Olajinka

67. minut –Sjajan prodor Ivanića i šut , brani Ederson

64. minut – Glazer ponovo sjajno brani šut Halanda glavom sa tri metra

61. minut – Odmah je Zvezda mogla do izjednačenja, Ivanić je izbacio Hvanga koji šutira pravo u Edersona

60. minut – GOL, 2:1, ALVAREZ! Velika greška Glazera centrirao je Alvarez Glazerloše procenio let lopte koja završava u mreži Zvezde.

60. minut – GOL, 2:1, ALVAREZ! . Velika greška Glazera centrirao je Alvarez Glazerloše procenio let lopte koja završava u mreži Zvezde.

57. minut – Šutirao je Alvarez, Glazer kratko odbija loptu do Halanda koji natrčava ali Izraelac ponovo sjajno interveniše

55. minut – Siti žestoka napada, „građani“ žele što pre potpuni preokret.

52. minut – Voker je postigao gol, ali se nalazio u ofsajdu.

47. minut – GOL 1:1, ALVAREZ! Siti je nažalost vrlo brzo izjednačio. Haland je izbacio Alvareza ovaj bio brži od Glazera i ugurao loptu u mrežu

46.minut – Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

45. minut – GOOL! 0:1! BUKARI! Sjajna kontra Zvezde , Bukari je istrčao ispred Edersona i pogodio mrežu! Nakon VAR provere gol je priznat!

44. minut – Umesto povređenog Bernarda Silve u igri je Žeremi Doku

43. minut – Zvezda pokušava kontrama, ali mnogo grešaka u pasu.

41. minut – Neverovatni Glazer brani šut Fodena sa pet metara

38. minut – Šutira Alvarez sa distance, ponovo sjajno brani Omri Glazer

34. minut – Novi pokušaj Halanda iz šesnaesterca, preko gola

32. minut – Pokušao je Bernando Silva, pravo u Glazera

„Kosovo – Srbija“ grme delije u Mančesteru

30. minut – Brza kontra Zvezde, defanzivci Sitija u poslednji čas otklanjaju opasnost

29. minut- Snažan pokušaj Vokera, izblokirao ga je Rodić. Nakon kornera šutira Ake, fantastično brani Glazer

25. minut – Velika sreća za crveno-bele, nakon greške Stamenića, brza akcija Sitija, Haland glavom sa pet metara pogađa prečku

23. minut – Rodri dobija žuti karton zbog neopreznog starta na Bukarijem

21. minut – Zvezda vreba iz kontre i brzonog Bukarija koji je loše prihvatio loptu u obećavujućoj situaciji

20. minut – Srećom po Zvezdu Haland nakon centaršuta nije dobro zahvatio loptu glavom

17. minut – Ponovo sjajan Glazer, nakon brze akcije Sitija i šuta Alvareza

15. minut – Sjajna intervencija Glazera posle šuta Rodrija sa penaltika

13. minut – Ogroman posed domaćina 77 odsto za sada, ipak bez pravih prilika, Zvezda za sada odoleva

9. minut – Već treći korner za Mančester siti, Bernando Silva je uposlio Fodena, koji šutira preko gola

6. minut – Očekivana inicijativa „građana“ i veliki posed lopte

3. minut – Prvi pokušaj Sitija, posle kornera probao je Njunez, šutirao je preko gola.

Stadion u Mančesteru je prepun napunio se vrlo brzo bukvalno pet minuta pred meč

NEOČEKIVANA ODLUKA: Barak Bahar spremio iznenađenje u startnoj postavci protiv Mančester sitija!

SASTAVI:

Ederson – Walker (C), Dias, Ake, Gomez – Rodrigo,Nunjez, Bernardo Silva, Alvarez, Foden – Haaland

Glazer – Mijailović, Điga, Dragović (C), Rodić – Stamenić, Hvan, Bukari, Ivanić Mitrović – Endiaje

3 thoughts on “MANČESTER SITI-CRVENA ZVEZDA: Prvak Evrope se namučio da pobedi Zvezdu! (3:1)”