30.01.2024 u 22:07
0

ŠOU NEDOVIĆA ZA POTPUNI DEBAKL VALENSIJE: Zvezda ubedljivo slavila u Areni!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Valensiju u utakmici 24. kola Evrolige rezultatom 82:64

Gledali smo jako tvrdu prvu četvrtinu sa izuzetno malo poena.

Zvezda je vodila 9:3, a Valensija je mini serijom uspela da reši prvih 10 minuta rezultatom 11:12.

Potom je na scenu stupio Miloš Teodosić koji je u drugoj četvrtini sjajnima sistencijama i trojkama potpuno razigrao ekipu i prednost je u jednom momentu iznosila +15.

Teodosića je u stopu pratio šuterski raspoloženi Nedović.

Nedović je prosto eksplodirao u trećoj četvrtini.

Došao je do 24 poena za svega 12 minuta igrei bio najzaslužniji što je Zvezda održala uglavnoim dvocifrenu prednost.

Pred poslednju četvrtinu bilo je 61:49.

Zvezda je u poslednjoj četvrtini uspela da sačuva prednost i zabeleži važnu pobedu.

Zvezda je tako upisala deseti trijumf uz 14 poraza, a Valensija zabeležila 12 poraz, uz isto toliko pobeda.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Nemanja Nedović sa 27 poena.

U narednom kolu već u petak crveno-beli dočekuju Barselonu.

Četvrta četvrtina:

39. minut – Nedović stavlja tačku na ovaj meč, nova trojka 78:59.

38. minut – Davidovac polovičan sa penala 73:59.

37. minut – Pogađa Džons iz naskoka 72:59.

36. minut – Gedraitis pogađa uz faul 72:57. Promašuje bacanje.

35, minut – Razigrao se Smart 70:57.

34. minut – Novi poeni Smarta uz faul 68:55. Harper siguran sa penala 68:57.

33. minut – Pogađa Smart , vraća Odželej 65:55.

32. minut – Nova genijalna asistencija Teodosića i zakucavanje Tobija 63:49. Engliš vraća iz reketa 63:51.

Treća četvrtina:

30. minut – Trojka Tobija, vraća Ojele 61:49 na kraju treće četvrtine.

29. minut – Gedraitis siguran sa penala. Pogađa i Ojele 58:46.

28. minut – Fantastična asistencija Teodosića za Tobija. Pengos siguran iz reketa 56:44.

27. minut- Zvezda je u bonusu, Badilja promašuje čak tri bacanja iz dva napada 54:42.

26. minut – Nedović nova trojka, fantastično njegova peta trojka iz šest pokušaja 54:41.

25. minut – Pogađa Rivers jedno bacanje. Fantastični Nedović nova trojka.Rivers ovaj put pogađa oba bacanja 51:41.

24. minut – Nedović siguran sa penala, njegov 18 poen 58:48

23. minut – Davidovac u kontri na asistenciju Jaga 46:38.

22. minut – Rivers pogađa uz faul, ali Nedović nova trojka 44:35. Potom Robertson takođe uz faul 44:38.

21. minut – Nedović postiže prve poene u nastavku. Ingliš sa penala za Valensiju 41:32.

Zvezda je vodila 9:3, a Valensija je mini serijom uspela da reši prvih 10 minuta rezultatom 11:12.

Teodosića je u stopu pratio šuterski raspoloženi Nedović

Druga četvrtina:

20. minut – Pogađa Džons iz prodora, a onda se Nedović sjajno snašao.. Rivers zakucava. 39:30, na kraju prvog poluvremena.

19. minut – Valensija sa penala smanjuje prednost. A potom i Nedović sa linije slobodnih bacanja siguran 37:26

18. minut – Nejt Rivers pogađa sa distance 35:22. Džons iz teške pozicije 35:24. Sferopulos trži tajm-aut.

17. minut – Tehnička za trenera Valensije, Nedović pogađa bacanje 32:18. A potom i Ojli siguran sa penala 32:20. Nova trojka Nedovića 35:20.

16. minut – Nedović nova trojkam, ponovo na asistenciju Teodosića 31:16

14. minut – Nova trojka Teodosića, potom Harper iz floutera. Kakva asistencija Teodosića za Tobija 28:16.

13. minut – Hanga pogađa trojku nakon sjajne akcije. Klaver sa penala prekida seriju Zvezde 23:14.

12. minut – Hanga pogađa iz kontre 17:12. Tajm aut ValensijaNije upalio , trojka Teodosića 20:12

11. minut – Pogađa Hanga na asistenciju Teodosića, a potom nova asistencija Teodosića za Tobija 15:12 .

Prva četvrtina:

10. minut – Kraj prve četvrtine 11:12.

9. minut – Anderson pogađa iz kontre 11:12.

8. minut – Anderson pogađa trojku za prvo vođstvo Valensije. Lazić siguran sa distance 11:10.

7. minut – Džons pogađa sa distance, a potom i Harper lepo polaganje 9:7.

6. minut – Jago pogađa neverovatnu trojku 9:3.

5. minut – Džons trojkom postiže prve poene za Valensiju, pa opet Mitrović 6:3.

4. minut – Dosta grešaka na početku obe strane. Gedraitis pogađa 4:0.

2. minut – Mitrović postiže prve poene na meču 2:0.

1. minut – Utakmica je počela.

– Zvezda kreće u petorci Jago, Lazić, Gedraitis, Mitrović, Bolomboj.

Zvezda trenutno ima učinak od devet pobeda i 14 poraza i nalazi se na deobi 13. mesta sa Efesom i Bajernom

TANJUG/ JADRANKA ILIĆ/ bg

Valensija je Olimpijakosom, Baskonijom i Partizanom na deobi osmog mesta sa skorom 12-11.

LEPE VESTI ZA CRVENO-BELE: Miloš Teodosić spreman za meč sa Valensijom

-Pored brojnih spekulacija najbolji igrač crveno-belih Miloš Teodosić predvodiće ekipu protiv Valensije.