14.02.2024 u 22:05
0

ZVEZDA SLOMILA FMP! Crveno-beli ostvarili pobedu u dramatičnom susretu!

Crveno-beli odneli su pobedu nakon izuzetno teškog i dinamičnog meča!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP rezultatom 80:75 u drugom meču četvrtfinala Kupa Radivoja Koraća u Nišu.

Četvrta četvrtina:

40. minut – Stojanović pogađa iz prodora 75:73. Davidovac pogađa prelomnu trojku 78:73.

38. minut – Zakucava Boiomboj nakon ofanzivnog skoka, ali ponovo Kuzmić 75:71.

37. minut – Hanga postiže jako važne poene 73:66.

36. minut – Pogađa Kuzmić iz ofanzivnog skoka 71:66.

35. minut – Pogađa Nedović novu trojku 71:60. Ali mini serija Pantera za brza četiri poena 71:64.

34. minut – Ilić se razigrao nova trojka, potom Šaranović 68:60

33. minut – Sjajna asistencija Hange za Ilića 65:57Tajm – aut FMP.

32. minut – Nedović pogađa sa distance 63:57.

31. minut – Stevanović pogađa nakon prodora. Ilić vraća za tri 61:57.

Treća četvrtina:

30. minut – Trojka Gedraitisa. Hanga polovičan sa penala 58:55, pred poslednjih 10 minuta.

29. minut – Hanga nekako pogađa iz teške pozicije 54:55

28. minut – Rebec pogađa za tri iz jako teške pozicije 52:55.

27. minut – Kuzmić iz odbojke pogađa pod faulom 52:51.

26. minut – Nedović u seriji pogađa dva puta sa distancem 52:49.

25. minut – Nakon dva ofanzivna skoka u napadu Roberts pogađa za tri 48:49. Sferopulos reaguje, tajm – aut.

24. minut – Pogađa Jago nakon floutera 38:36.

23. minut – Nova trojka raspoloženog Stojanovića za izjednačenje 46:46.

22. minut – Pogađa Stojanović za tri iz ćoška 44:41.

21. minut – Utakmica je nastavljena. Nedović postiže prve poene u nastavku 42:36.

Druga četvrtina:

20. minut – Hanga pogađa nakon prodora. Subotić siguran sa linije penala. Nedović posle prodora, pa Šaranović sa poludistance za kraj prvog poluvremena 40:36.

19. minut – Raspoloženi Kuzmić pogađa sa penala 36:32.

18. minut – Dve sjajne asistencije. Roberts za Kuzmića, sa druge strane Mitrović za Lazarevića. Potom trojka Davidovca 36:30.

17. minut – Stefanović pogađa iz kontre. Davidovac pogađa sa penala. Šaranović poentira uz faul, promašuje bacanje 30:28.

16. minut – Kuzmić se sjajno snašao u reketu 27:24. Davidovac polovičan sa penala 29:24.

15. minut – Mnogo grešaka na obe strane.Hanga donosi Zvezdi +5 27:22.

13. minut – Serija trojki Subotić postiže trojku od table 23:22.

12. minut – Zvezdu je krenuo šut, druga trojka Jaga 23:19.

11. minut – Rebec pogađa trojku, Nedović uzvraća istom merom 20:19.

Prva četvrtina:

10. minut – Hanga pogađa trojku od table 17:16 na kraju prve četvrtine.

9. minut – Forster koristi novu grešku igrača Zvezde i sjajno zakucava 13:16.

7. minut – Stojanović za tri, pa Kuzmić iz reketa nova serija FMP-a 12:14.

6. minut – Davidovac se lepo snašao nakon okreta. Asistencija Hange i zakucavanje Bolomboja 12:9.

5. minut – Zvezda je prodala dve lopte FMP to koristi 6:9.

4. minut – Bolomboj pogađa iz reketa, pa trojka Jaga 6:5. Sad FMP traži tajm -aut.

3. minut – Trojka Stefanovića, dobar start Pantera 1:5. Sveropulos prinuđen da zatraži tajm-aut.

2. minut – Šaranović postiže prve poene na meču, Davidovac sa penala polovičan 1:2.

1. minut – Utakmica je počela.

– Zvezda je krenula u petorci Jago, Nedović, Davidovac, Gedraitis, Bolomboj.

Zvezda će i ovaj meč odigrati bez Miloša Teodosića koji je uz ekipu u Nišu, ali preskaće ovaj uel. Sferopulos za ovaj duel računa na sledeće igrače: Lazarević, Lučić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gedraitis, Kostić, Dos Santos.

OSMINA FINALA LIGE ŠAMPIONA: Bajern protiv Lacija, PSŽ odmerava snage sa Real Sosijedadom