Izvor: BSC HAPPY/KURIR
08.09.2023 u 16:35
0

VELIKO IZNENAĐENJE: Srbija protiv Nemačke u finalu Mundobasketa!

Srbija je danas ostvarila plasman u finale Svetskog prvenstva u košarci! Snovi su postali java, a priliku da krunišemo čudesan nastup na Mundobasketu imaćemo u nedelju od 14.40! Tada će nam protivnik biti selekcija Nemačke, koja je danas bila bolja od Sjedinjenih Američkih Država - 113:111.

U previše interesantnoj utakmici bilo je svega i svačega – lepih poteza, asistencija, zakucavanja, jedino što nismo gledali, jeste odbrana!

Maksimalno motivisano su i jedni i drugi ušli u meč, usledila je rafalna paljba na obe strane, i to je trajalo tokom svih 40 minuta.

Tokom većeg dela meča bilo je vrlo neizvesno, sve do kraja treće četvrtine kada su Nemci sjajnim trojkama Šrudera i Vagnera uspeli da se odlepe, i tu prednost održavali su gotovo do kraja susreta.

Međutim, Ameri se nisu predali i uspeli su da se vrate u utakmicu, pa je minut i po do kraja susreta rezultat bio 107:108!

Ipak, posle ogromne drame Nemci su uspeli da dođu do pobede i zakažu duel sa Orlovima!

SAD – Nemačka 111:113

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

40. minut – Šruder sada pogađa sa poludistance 109:113

39. minut – TROJKAAA! Obst postiže trojku 107:111

38. minut – Rivs sada pogađa sa poludistance 105:108

37. minut – Istopila se prednost Nemaca, Edvards je pogodio trojku 103:106

36. minut – Rivs pogađa trojku, očekuje nas velika neizvesnost u završnici 99:106

35. minut – Ovo je najveća prednost za Nemačku na današnjoj utakmici 96:106

34. minut – Tajs pogađa baš kada treba! Novi poeni za nemačku reprezentaciju, Ameri u debelom zaostatku

30. minut – Ponovo Nemci na +10, još jedna trojka u režiji Vagnera 82:92

29. minut – Obst pogađa još jednu trojku 80:89

28. minut – Haliburton pogađa dva slobodna bacanja 77:84

27. minut – Posle nove trojke, Nemci vode 7 razlike 75:82

25. minut – Šruder pogađa trojku iz velike udaljenosti, Nemci imaju +8

24. minut – Sjajno je Edvards nasamario protvničke igrače i na elegantan način došao do novih poena 68:71

23. minut – Ponovo poentira Vagner, neverovatno kako igra ovaj momak 64:70

22. minut – Vagner pogađa još jednu trojku, on je već upisao 17 poena 62:64

21. minut – Nemci ponovo vode nakon poena Tajsa 60:61

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut – Tajs pogađa nakon ofanzivnog skoka i stavlja tačku na prvo poluvreme 60:59

19. minut – Edvrads posle solo prodora stiže do novih poena, on na svom kontu trenutno ima 15 poena 60:57

17. minut – Još jednu trojku pogađaju Ameri 51:52

16. minut – Vagner se odlično snašao u kontri 48:50

15. minut – Tajs pogađa u kontri, ispratio je promašaj saigrača, bio je na pravom mestu u pravo vreme i doneo nove poene svojoj ekipi 48:48

14. minut – Bridžis pogađa iz vrlo teške situacije 41:41

11. minut – Edvards pogađa sa poludistance na otvaranju druge deonice 33:33

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut – Hart nakon fenomenalnog solo prodora uspeva da dođe do novih poena

9. minut – Rivs pogađa trojku za izjednačenje 29:29

8. minut – Uspevaju Ameri da prekinu seriju rivala 20:25