Izvor: Happy BSC Portal
13.12.2023 u 20:45
1

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Mančester sitija sa 2:3 (0:1) u poslednjem meču grupne faze Lige šampiona.

Građani su uspeli da se sa maksimalnim učinkom u grupi plasiraju u nokaut fazu elitnog evropskog takmičenja, dok su izabranici Baraka Bahara na neslavan način završili učešće – sa samo jednim bodom.

Prvak Evrope je na beogradskoj Marakani pokazao klasu, imao inicijativu, stvarao šanse i u 19. minutu poveo golom Hamiltona – Sitijev tinejdžer je lako predriblao Dragovića i iz nezgodnog položaja zatresao mrežu Glazera. Šansu za izjednačenje Zvezde je propustila u 27. minutu kada je veliku šansu imao Kosta Nedeljković – prvo je napravio fintu, lepo se namestio, šutirao levom nogom, ali je lopta otišla preko gola!

Usledila je serija šansi ekipe Pepa Gvardiole, a onda je u 62. minutu Bob duplirao prednost gostiju – šutirao je u donji levi ugao čuvara mreže crveno-belih koji se bacio, ali nedovoljno da dohvati loptu koja je tik uz stativu ušla u gol.

Nije se predavao tim iz Ljutice Bogdana, opasno su zapretili u 70. minutu – Kanga se izborio za loptu, asistirao je Mijatoviću koji je pogodio stativu! A onda šest minuta kasnije Hvang kroz noge Ortegi postiže gol za erupciju oduševljenja na Marakani.

I kada su svi pomislili da se Zvezda vratila i da može do boda, Điga u 83. minutu pravi nepotreban faul, a sudija Alijar Agajev nije imao dilemu – odmah je pokazao na belu tačku sa koje je Filips dva minuta kasnije bio precizan.

U 88. minutu, u gužvi pred golom Mančester sitija, mladi Jovan Mijatović stiže do lopte, šutira i pogađa – stativu! Nastavila je Zvezda da pritiska goste, a onda u prvom minutu nadoknade Katai se upisuje u strelce prelepim golom koji je postigao glavom.

ZAMALO DA ZAIGRA NA MARAKANI: Trener Sitija mogao da obuče dres crveno belih

SASTAVI

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Spajić, Kanga, Endiaje, Olajinka, Dragović, Điga, Bukari, Mijailović, Hvang

Mančester siti: Ortega, Filips, Stons, Kovačić, Girliš, Serhio Gomez, Akanji, Metus Nunjes, Bob, Luis, Hamilton

TOK MEČA

Crvena zvezda – Mančester siti 2:3

2. POLUVREME

90+1. minut – GOL! Katai posle kornera!

90. minut – Igraće se još pet minuta!

90. minut – Bukari pokušava, ali samo pored gola Ortege

88. minut – STATIVA! Mijatović je opet bio u prilici, ali nije uspeo da postigne gol – večeras baš nema sreće

85. minut – Filips je precizan sa bele tačke. Ovo mu je prvi gol u sezoni. Ake je u igri umesto Stonsa.

84. minut – Penal za Siti. Hamilton je prošao između dva igrača Zvezde, a Điga ga je rukom zadržao i oborio. Loša reakcija defanzivca crveno-belih je skupo plaćena

83. minut – PENAL ZA MANČESTER SITI!

82. minut – Umesto Mateusa Nunesa, koji ima problem sa povredom, u igri je Bernardo Silva.

79. minut – Lomio je Lučić Rika Luisa nekoliko puta, ali nije uspeo da prevari defanzivca Sitija. Ostalo je 1:2.

78. minut – Umesto Nedeljkovića na terenu je Uroš Kabić.

76. minut: GOL, 1-2! Zvezda je dala gol! Strelac je Hvang kroz noge Ortegi!

75. minut – Susoho menja Kovačića.

70. minut – Stativa! E sad već nemaju ni sreće crveno-beli! Odlična akcija, sve je urađeno kako treba, a šut Mijatovića završio je na okviru gola.

67. minut – Pokušao je mladi Mijatović sa više od 20 metara. Nije bio dovoljno precizan

65. minut – IZMENA KOD ZVEZDE: Spajić izlazi, na terenu je Rodić

64. minut – Preti Zvezda ponovo, ali nema promene rezultata. Rodić je u igri, Spajić je završio utakmicu. Žuti karton za Mijiailovića zbog faula na Nunezu

62. minut: GOL, 0:2! Duplirao je Siti prednost na Marakani. Strelac je Bob. On je prošao nekoliko igrača Zvezde, a onda je po zemlji prosledio loptu u dalji ugao mreže.

56. minut – Sudija Agajev je iznervirao sve na stadionu. Svirao je faul Olajinki, čini se prestorogo. Trostruka izmena u Zvezdi. Lučić umesto Olajinke, Katai umesto Kange i Mijatović umesto Endijaea

53. minut – Žuti karton za FIlipsa zbog oštrog starta

51. minut – Bilo je baš blizu izjednačenja! Strašna odbrana Ortege posle šuta Endijaea! ŠTETA! Pokušao je i Kanga iz daljine, ali je golman Sitija ponovo odlično intervenisao

50. minut: Pokušali su Endiaj, pa Kanga, međutim, oba puta brani sjajni golman Sitija, Ortega! Konačno se malo probudila Zvezda na ovoj utakmici

48. minut – Deluje da su gosti ozbiljnije krenuli u nastavku. Hamilton je opasno zapretio, njegov šut je za koji centimetar otišao pored gola. Bilo je i sreće za Zvezdu u ovoj situaciji. Već u sledećem napadu Nunes je pokušao „makazice“, loše je to uradio, pa se u padu i povredio

46. minut: Počelo je drugo poluvreme, umesto Griliša je na teren ušao Foden

1. POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, u kom je samo rezultat ono čime u Crvenoj zvezdi mogu da budu nezadovoljni. Odigrali su dobrih evropskih 45 minuta, više hteli igru od aktuelnog prvaka Evrope, ali nisu uspeli da pronađu put do mreže rivala. Na drugoj strani je jedini šut u okvir gola Sitija završio iza leđa Glazera

45+1. minut: Žuti karton za Spajića

45+1. minut: Minut nadoknade na stadionu „Rajko Mitić“

45. minut – Spajić je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Grilišom

41. minut – Prvi šut u okvir gola Sitija. Olajnika je pronašao prostor za udarac, ali je lopta išla pravo u Ortegu!

38. minut – Kao po pravilu, čim Zvezda krene ozbilnije u napad, otvori se mnogo prostora za goste. Sada je Nunes protrčao, i na svu srežu poslao loš pas ka Hamiltonu, koji bi imao stoodstotnu šansu

33. minut – Zastalo je srce svima na Marakani! Kovačić je pronašao Nunesa na sedam metara od gola Zvezde, a ovaj je promašio metu. Svima je laknulo, a naknadno je dosuđen i ofsajd

31. minut – Novi napad gostiju, ponovo je Hamilton prošao kroz odbranu crveno-belih, šutirao, a Dragović ga je odlično izblokirao. Bilo je opasno

30. minut – Bila je dobra situacija za Zvezdu, otvorio se prostor za brzonogog Bukarija koji je šutirao, ali je čuvar mreže gostiju sjajno prihvatio taj udarac

29. minut – Posle centašuta Griliša, Olajinka izbacuje loptu u korner. To je prvi udarac iz ugla na utakmici. Bilo je gužve, Bob je šutirao, a Glazer odbranio. Usledila je kontra domaćih, Bukari je istrčao, centrirao, ali je Ortega sve ispratio i uhvatio loptu.

27. minut – Šteta!

27. minut – Šteta! I to kakva šteta! Odlična minijatura Nedeljkovića, prevario je Griliša, namestio se i za koji centimetar šutirao pored stative gola Sitija.

24. minut – Dobra akcija Zvezde, ali pas Endijaea ka Bukariju nije bio dovoljno precizan.

19. minut – GOL! Vodi Siti, strelac je Hamilton. Bio je brži od Dragovića i smestio loptu u mrežu. Nije mogao na bolji način da debituje.

15. minut – Prvo uzbuđenje pred golom gostiju. Bukari je tražio prostor za šut, ali nije uspeo da ga nađe. Njegov šut je izbloikiran.

12. minut – Utakmica je nakratko prekinuta zbog problema koje je prijavio Džek Griliš.

19. minut – GOL! Hamilton načeo domaćina

17. minut: Zvezda hoće da napada iz kontre. Sada je poslata lopta ka brzom Hvangu, međutim golman Ortega je istrčao i izbacio je na vreme u aut

15. minut – Namestio se Bukari na desnu nogu na samo nekoliko matara od gola Sitija, ali je njegov udarac izblokiran

14. minut: Za sada nema nekih većih šansi, niti uzbuđenja na stadionu „Rajko Mitić“. Crveno-beli odolevaju

9. minut – Opasna situacija pred golom Glazera, ali je akcija „građana“ prekinuta od strane defanzivaca Zvezde

8. minut – Jasna je ideja Baraka Bahara, da pritisne rivala na svakom delu terena. S druge strane Gvardiola je sigurno traži opd svojih izabranika da drže loptu u svojim nogama i lagano grade akcije

7. minut: Mančester siti napada od prvog minuta. Za sada Građani vrše pritisak na zadnju liniju odbrane Zvezde.

3. minut – Zapretio je Siti na samom početku, ali su se gosti spetljali u završnici. Svemu je prethodio visok presing crveno-belih, koji je prvak Evrope brzo rešio kontra napadom.

2. minut – Za sada je lopta u posedu prvaka Evrope koji juriša ka golu domaćnina

1. minut: Počeo je meč na stadionu „Rajko Mitić“! Zvezda će napadati od severne ka južnoj tribini stadiona u prvom poluvremenu.

Utakmica je počela! Zvezda je u tradicionalnim crveno-beliom dresovima, dok su gosti u plavoj garnituri.

18.45 – Sudija Alijar Agajev označio je početak meča!

18.42 – FUDBALERI ZVEZDE I SITIJA IZAŠLI NA TEREN MARAKANE

Stadion „Rajko Mitić“ se i dalje puni, a fudbaleri su izašli na teren – sledi himna, a onda i početak poslednjeg evropskog ispita za crveno-bele.

1 thought on “ZVEZDA NAMUČILA ŠAMPIONA EVROPE: Crveno-beli tresli mrežu „građana“, ali se porazom oprostili od Lige šampiona (VIDEO)”