Izvor: BSC HAPPY/KURIR
16.12.2023 u 22:54
0

PARTIZAN – BUDUĆNOST: Ubedljiva pobeda Partizana!

Košarkaši Partizana savladali su u derbiju 12. kola ABA lige Budućnost sa 96:83 (21:28, 29:13, 28:23, 18:19).

Crno-beli su upisali devetu pobedu i uz tri poraza dele drugo mesto sa ekipama Igokee i Cedevita Olimpije. Budućnost je doživela četvrti poraz i sada se nalazi na petoj poziciji.

Bila je ovo osma uzastopna pobeda crno-belih, u poslednjih mesec dana imaju po četiri pobede u nizu u Evroligi i ABA ligi.

U 13. kolu Partizan gostuje Zadru, a Budućnost dočekuje SC Derbi.

PARTIZAN – BUDUĆNOST 96:83 (21:28, 29:13, 27:23, 18:19)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Ferel trojka – 93:83. Jaramaz pogađa za tri – 96:83.

39. minut – Ponjitka povećava na 93:78. Ferel smanjuje na 93:80.

38. minut – Ferel sa penala smanjuje na 91:78.

37. minut – Ledej je precizan sa linije slobodnih bacanja – 89:76. Ledej je fauliran, pa je uspešno izveo dva bacanja – 91:76.

36. minut – Pol pogađa trojku – 85:76. Ponjitka povećava na 87:76.

35. minut – Džons je smanjio – 85:73.

34. minut – Anđušić je precizan sa penala – 85:71.

33. minut – Popović je precizan – 83:71.

32. minut – Mihailović dodatno smanjuje na 81:69. Koprivica zakucava – 83:69.

31. minut – Vukčević trojkom otvara poslednju četvrtinu – 81:64. Mihailović vraća trojku – 81:67.

3. ČETVRTINA

30. minut – Ferel smanjuje trojkom – 74:64. Anđušić je precizan za dva – 76:64. Kaboklo je precizan za 78:64.

29. minut – Kaboklo je pogodio za dva pod faulom – 71:59. Pogodio je i dodatno – 72:59. Najveća prednost Partizana. Jagodić Kuridža je sa penala precizan – 72:61. Ledej je precizan – 74:61.

28. minut – Jaramaz se upisuje u strelce – 69:57. Džons za 69:59.

27. minut – Panter je precizan sa penala – 67:55. Popović smanjuje na 67:57.

26. minut – Kaboklo pogađa za tri – 63:52. Makundu smanjuje na 63:55. Kaboklo zakucava – 65:55.

25. minut – Makundu smanjuje – 60:52

24. minut – Vukčeviš upisuje novu trojku – 60:50.

23. minut – Doužer još jednom precizan za dva – 57:45. Rajt smanjuje trojkom na 57:48. Makundu sa penala smanjuje na 57:50.

22. minut – Doužer igra simultanku – 55:43. Džons zakucava i smanjuje na 55:45.

21. minut – Slavković smanjuje na 50:43. Doužer pogađa trojku – 53:43.

2.ČETVRTINA

20. minut – Džons smanjuje na 46:41. Ledej povećava na 48:41. Doužer iz neverovatne situacije iza koša za konačnih 50:41 posle 20 minuta igre.

18. minut – Rajt smanjuje na 42:39. Panter diže na 44:39. Naneli zakucava – 46:39.

17. minut – Ferel trojkom prekida nalet Partizana – 40:34. Slavković smanjuje uz faul – 40:37. Doužer je precizan za dva – 42:37.

16. minut – Vukčević ponovo – 40:31.

15. minut – Vukčević je precizan – 35:31. Trojka Pantera – 38:31.

14. minut – Partizan je u naletu, Naneli pogađa novu trojku – 33:31.

13. minut – Kaboklo pogađa svoju drugu trojku – 28:31. nanel ismanjuje na 30:31.

12. minut – Naneli je precizan za tri – 25:29. Ferel upisuje nova dva poena – 25:31.

11. minut – Ponjitka je polovičan sa penala – 22:28. Vilijams se revanširao jednim poenom – 22:29.

1. ČETVRTINA

10. minut – Ledej smanjuje sa penala – 18:25. Pol je pogodio jedno od dva bacanja – 18:26. Anđušić pogađa za tri – 21:26. Ferel za konačnih 21:28 posle prve četvrtine.

9. minut – Doužer smanjuje na 14:22. Neumoljiv je Pol, nova trojka – 14:25. Budućnost šutira 6 od 7 za tri. Doužer je ponovo precizan – 16:25.

8. minut – Treća trojka Pola i prva dvocifrena prednost Budućnosti – 12:22.

7. minut – Pol pogađa svoju drugu trojku – 12:19.

6. minut – Kaboklo je ponovo precizan – 12:14. Makundu je zakucao – 12:16.

5. minut – Kaboklo je najraspoloženiji na startu meča – 7:11. Pogodio je i dodatno bacanje – 8:11. Doužer se upisao u strelce – 10:11. Pol pogađa novu trojku – 10:14.

4. minut – Džons zakucava – 5:10. Rajt je polovičan sa penala – 5:11.

3. minut – Džons je precizan – 2:8. Kaboklo pogađa prvu trojku za Partizan – 5:8.

2. minut – Makundu pogađa novu trojku za goste – 0:6. Ledej sa linije bacanja postiže prve poene za crno-bele – 2:6.

1. minut – Mihailović trojkom otvara meč – 0:3.

SASTAVI

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Drezgić, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

BUDUĆNOST: Mihailović, Ilić, Ros, Slavković, Makundu, Ferel, Džons, Jagodić Kuridža, Vilijams, Rajt, Popović, Pol. Trener: Andrej Žakelj.

Tim Željka Obradovića u meč ulazi posle utakmice u Kaunasu protiv Žalgirisa. Pobeda u „Zelenoj šumi“ bila je sedma uzastopna crno-belih u oba takmičenja u kojima nastupaju. Partizan ima tri pobede u nizu u ABA ligi i četiri u Evroligi.

Željko Obradović, trener Partizana:

„Misli su nam još iste noći posle Žalgirisa bile okrenute ka utakmici i duelu protiv ekipe Budućnosti. Dolaze naši sportski prijatelji i velika nam je želja da im pokažemo naše gostoprimstvo i da utakmica protekne u pravoj sportskoj atmosferi. Pred nama je bio jedan trening na kom smo pokazali neke važne elemente za utakmicu i pokušali da se pripremimo na najbolji mogući način. Budućnost je protivnik koji zaslužuje veliko poštovanje i samo sa maksimalnim mogućim pristupom i igrom na visokom energetskom nivou možemo da se nadamo dobroj utakmici po nas.“

CRVENO-BELI DOBIJAJU POJAČANJE? Zvezda pregovara sa kanadskim košarkašem Kevinom Pangosom