Izvor: b92/Alo.rs
16.09.2023 u 21:28
0

DEJVIS KUP: SRBIJA-ČEŠKA: Srbija poražena u sva tri meča, ni Novak nije uspeo da pomogne

Srpski teniseri nisu uspeli da ublaže poraz.

Srbija je poražena od Češke (0:3) u trećem kolu grupne faze Dejvis kupa, pa će kao druga proći na finalni turnir u Malagu koji je na programu u novembru.

Nakon Lajovića i Đerea, poraz u dublu su doživeli Novak Đoković i Nikola Ćaćić.

Novak i Ćaćić su izgubili od Tomaša Mahača i Adama Pavlašeka – 5:7, 7:6 (7), 3:10.

U prvom setu serveri su bili sigurni sve do finiša. Bilo je 5:5, kada Česi prave brejk. Ćaćić je napravio duplu servis grešku za 15:30, a onda je Đoković izbacio volej u aut za dve brejk lopte. Posle Novakove loše procene, Pavlašek i Mahač dolaze do ključnog brejka.

Drugi set je bio prilično dramatičan, a rešen je u taj-brejku. Imao je naš dubl tri vezane set lopte, ali onda Česi dobijaju četiri poena u nizu. Ipak, Novak i Nikola uspevaju da preokrenu i izbore treći set.

UŽIVO, Srbija-Češka

Poraz srpskog dubla

U meč taj-brejku Novak Đoković i Nikola Ćaćić poraženi su od Čeha Mahaća i Pavlešeka sa 10:3.

7:6 Set osvaja Srbija

Posle taj brejka Srbija je došla do seta, na kraju su Đoković i Ćaćić dobili ovaj taj-brejk sa i tako će se igrati treći set u ovom meču.

6:5 Srbija opet vodi

Dobrim servisima Nikole Ćaćića Srbija dolazi do šestog gema u drugom setu.

5:4 Srbija na gem od drugog seta

Dobri servisima Novaka Đokovića, Srbija je stigla na gem od osvajanja drugog seta.

4:3 Ipak gem za Srbiju

Bilo je prvo 40:0, pa onda su Česi došli do izjednalčenja, ali je Srbija na kraju ipad došla do gema.

Novak je nervozan

3:2 Gem ipak za Srbiju

Imali su Česi brejk lopte, ali je Novak Đoković uspeo da servisima onemogući Česima da dođu do prednosti u drugom setu.

Česi „provokatori“

„Svi su čuli nec“

Đoković se iznervirao, Česi izviždani

Neko je iz publike vikao na španskom u prethodnom gemu, Novak je stao da vidi o čemu se radi, a Mahač je odlučio da servira.

Krajnje neoprezan potez češkog tenisera, a poen, odnosno servis je svakako morao da se ponovi.

Nakon gema, češki navijači su slavili prilično dugo, maltene i za vreme narednog poena, što je iznerviralo španske gledaoce, koji su ih izviždali.

1:1 – Srbija nikako ne može do brejka

Prvi gem za Srbiju u drugom setu, na servis Đokovića.

Nije bilo lako, igralo se na razlike, ali smo uspeli da se upišemo na semafor.

Mahač je potom uspeo da ubaci prve servise u gemu u kojem je Srbija imala 0:30.

Malo po malo, „orlovi“ su stigli do brejk lopte, ali je Novakov ritern završio u mreži.

Pogodio je Mahač dva asa potom i još jednom je „preživeo“.

5:7 – Set za Čehe

Kazna za Đokovića i Ćaćića stigla je u 11. gemu, kada su Česi napravili brejk.

Rutinski su ga sačuvali, iskoristili svoju prvu set loptu i tako poveli posle 45 minuta igre.

Dve lopta za Srbiju

Ritern Ćaćića bio je baš onakav kakv treba da bude, ali ništa. Izjednačenje

Ne koriste ni drugu, na kraju Česi uzimaju ovaj gem za 5:5.

5:4 – Srbi sigurni
Deli ih jedan gem od seta, a naredni je prilika da se napadne rival.

4:4 – Velika borba

Oba para drže svoj servise, osam gemova je iza nas, brejk nismo videli. Bila je samo jedna šansa za srpski dubl u drugom gemu.

3:3 – Egal

Mahač i Pavlašek prate tempo, idu u korak sa rivalom i uzimaju svoj treći servis gem.

Za nastavak uzbudljivog prvog seta.

3:2 – Prvi znaci nervoze
Od 15:40 do 40:40 došli su Česi na servis Đokovića.

Međutim, uspeo je najbolji na svetu da odservira u narednom poenu kako treba, a ona je Ćaćić bio uspešan na mreži za novo vođstvp.

2:1 – Bez problema
Dobro za sada deluje srpski tanedem, bez većih problema uzimaju i drugi servis gem. Sada je Ćaćić bio siguran.

1:1 – Izjednačenje

Imali su Đoković i Ćaćić brejk loptu, ali je češki dubl uspeo da se odbrani i da dođe do izjednačenja.

1:0 – Vodi srpski par

Đoković siguran na svoj servis i donosi početnu prednost za naš tim.

Počeo je dubl

Na servisu Đoković

Priprema se teren

Čekamo meč dublova

Igraće se dubl

Ćaćić i Đoković na terenu, najbolji na svetu umesto Lajovića

Na drugoj strani će biti Tomaš Mahač i Adam Pavlašek.

Kraj – pobeda Češke

Nove meč lopte

Ništa od četvrte -spasao i nju Đere.

Ali petu nije.

5:6 – Lehečka ima siguran taj-brejk

Uzima šesti gem bez velikih problema, Đere ponovo servira za opstanak u meču.

Da vdiimo šta će se desiti u nastavku.

5:5 – Kakav gem!
Tri meč lopte je spasao i na kraju uzeo ovaj gem.

Spasao je i treću!

Ovacije za Đerea! Traje ovaj meč i dalje.

Nova meč lopta

Stao je servis Đereu, treća šansa za Češku.

Ne da se Đere!

Meč lopta za Češku, ali prvu je Đere spasao! A potom i drugu!

4:5 – Prekida seriju Đerea

Uzima Čeh peti gem u ovom setu, sada Đere servira za opstanak i u setu i u meču.

4:4 – Vratio se Đere u potpunosti

Uzeo je gem posle brejka, da vidimo u kom pravu će da ide ovaj set, ali i meč.

3:4 – Brejk!

Vraća se Đere!

2:4 – Prednost i dalje kod Čeha

Uzeo je drugi gem u ovom setu, ali Lehečka je prilično siguran bio u narednom.

1:3 – Konačno gem za Đerea

Perfektan gem, kojim smanjuje na 1:3. Čeh i dalje ima prednost jednog brejka.

0:3 – Raste prednost Češke

Imao je brejk loptu Đere, ali Čeh to rutinski završio i uzeoje potom i treći gem.

Đere dobio masažu

Izmasiran mu je donji deo leđa, vratio se na teren. Lehečka servira, a vodi 2:0 i ima brejk prednosti.

0:2 – Brejk Češke!

Đere se muči

Deluje da naš teniser ima problema, savija se kao da ima bolove. pokazuje na donji deo leđa.

Počeo drugi set

Prvi gem za Čeha – 1:0

6:7 – Set za Češku

Dobija Lehečka ovaj deo igra posle velike borbe u taj-brejku. Đere je spasao tri set lopte, ali četvrtu nije. Posle 67 minuta, Češka ima prednost u setovima.

6:5 – Đere ima taj brejk

Uspeo je srpski teniser posle velike borbe da dobije ovaj gem.

5:5 – Izjednačenje

Nije Čeha pomeo nestanak struje, dolazi do izjednačenje. Đere sada servira za taj-brejk.

Nestalo struje u hali

Za trenutak su se izgasila svetla u dvorani, ali je veoma brzo sve rešeno. Kratak prekid i ponovo Lehečka kreće u svoj servis gem.

5:4 – Đere na gem od seta

Izvukao se srpski teniser posle lošeg početka ovog gema, gubio je 15:30, ali je uz dva lagana poena došao do svog ptog gema u ovom setu.

Lehečka je sada pod pritiskom, servira za opstanak u ovom setu.

4:4 – Egal

Još uvek nismo videli brejk.

Đere diktira tempo, Lehečka sve prati.

4:3 – Najduži gem

Dobija ga naš teniser i vodi u ovom setu 4:3. Iza nas je pola sata igre u ovom duelu.

Atmosfera u „La Fonteti“

Španci za „Novakovu dušu“ – usred meča svirali „Marš na Drinu“

3:2 – Treći gem za Đerea

Velika borba u Valensiji u ovom duelu, još uvek nema brejka, ali su oba tenisera opustila ruku i možemo da uživamo u lepim poenima.

2:2 – Čeh se bori

Prati tempo Lehečka, Đere je posle 0:30 vezao dva poena, ali je Čeh uzeo naredna dva i došao do izjednačenja.

2:1 – Nastavlja u svom ritmu

Uzima i drugi gem, na servisu je Lehečka.

1:1 – Preživeo Lehečka

Spasao je Čeh u ovom gemu dve brejk lopte i na kraju je uspeo da osvoji svoj servis gem. Biće ovo dosta neizvesniji meč za razliku od prvog. Đere dosta bolje izgleda na terenu u odnosu na Lajovića.

1:0 – Đere siguran

Uzima prvi gem na meču za početno vođstvo.

Počeo je meč u Valenisji

Dok se igra tenis, Španci prate Formulu 1 i Karlosa Sainca.

Čekamo drugi meč

16:09

Kraj! Pobeda Mešika

6:3, 6:2 za manje od sat vremena.

Samo 54 minuta bilo mu je dovoljno da počisti srpskog tenisera.

Menšik servira za meč

1:4 – Šta radi Čeh!

Posle laganog 4. gema, Menšik je napao i na Lajovićev servis gem i napravio je novi brejk! Lajović pred porazom.

1:2 – Gem za Lajovića

Slično kao i u prvom setu, Lajović uspeva da smanji na 1:2. Videćemo koliko može u nastavku seta.

0:2 – Lagani servis gem

Mladi Čeh pravi dosta problema našem teniseru.

0:1 – Odmah brejk!

Menšik ne staje! Odmah pravi brejk na početku drugog seta. Koristi drugu brejk loptu.

3:6 – Set za Češku

Koristi prvu set loptu Menšik i dobija set posle 27 minuta.

Odlično je servirao u ovom delu igre i bez velikih problema češki debitant je doneo prednost svojoj zemlji.

3:5 – „Nula“ Lajovića
Nije dozvolio rivalu nijedan poen u ovom gemu i smanju je na 3:5. U narednom Menšik servira za set.

2:5- Lajović je prisutan, Čeh na korak od seta

Uspeo je Lajović da smanji, ali je usledio novi lagani gem za Čeh. Na korak je od prvog seta.

1:4 – Još jedan siguran gem

Mladi Čeh uzima bez problema i četvrti gem u setu. Lajović se malo probudio, ali nedovoljno da napdne i vrati brejk.

Zanimljiva scena u dvorani

Španci sviraju „Marš na Drinu“.

1:3 – Uzima Lajović gem

Briše nulu sa semafora, za priv gem u ovom meču.

0:3 – Menšik je u ritmu

Materijalizuje brejk i Češka vodi sa 3:0. Sigurnost i samopouzdanje su na strani Čeha, dok na drugoj strani čekamo buđenje Lajovića.4

0:2 – Neisgurno, Češka ima brejk

Imao je Lajović problema u ovom gemu, nizao je greške, dozvolio prvu brejk šasnu češkom teniseru, ali je napao i uspeo da je spasi. Imao je Menšik još jednu priliku da oduzme servis i iskoristio je za 2:0.

0:1 – Lagan gem za Češku

Menšik sa nulom uzima početni gem. Nije Lajović imao priliku da napadne, Čeh je odlično servirao.

Počinje meč

Lajović prima servis u prvom gemu.
Srbija danas igra protiv Češke u poslednjem kolu grupne faze. Pobedik duel Srbija – Češka kao prvi iz grupe ići će među osam najboljih.

I Česi su bili u istoj poziciji kao i Srbija, ali je Češka dobila prva dva singl meča, pa će prva iz grupe ići će među osam najboljih.

Prvo je Dušan Lajović ekspresno izgubio od Jakuba Menšika 3:6, 2:6, a potom je i Laslo Đere poražen od Jiržija Lehečke 7:6, 7:5 posle velike borbe.

Igraće se i dubl, iako nije bilo planirano da izlazi na teren, Novak Đoković će zajedno sa Nikolom Ćaćićem igrati meč parova.