14.10.2023 u 21:08
0

PARTIZAN POBEDIO CIBONU: Crno beli totalno druga ekipa u drugom poluveremenu, KOPRIVICA NAPRAVIO ČAK 6 zakucavanja

Katastofalno prvo i dobro drugo poluvreme. Planirao je Željko Obradović da odmori nosioce igre na meču 3. kola Aba lige Partizan – Cibona, ali ništa od toga… Na kraju rezultat malo i zavarava, ako se vidi šta se sve dešavalo na parketu: Partizan – Cibona 96:67.

Igrači kojima je dao šansu u prvih 13-14 minuta igrali su očajno, pa su gosti vodili sa čak 15 poena razlike! To je bio signal da na teren moraju Panter, Ledej i Naneli.

To nije odmah donelo rezultat jer su Zagrepčani vodili do 24. minuta, a onda je usledio potpuni preokret.

Balša Koprivica bio je ključni čovek na tom putu crno-belih. Sjajni centar imao je neverovatnih šest zakucavanja i malo je probudio uspavane saigrače. Naneli i Ledej su takođe bili na svom nivou, pa je slomljen otpor izuzetno borbenog tima iz Zagreba.

Ovaj meč bio je uvod u duplo kolo Evrolige, pa u tome bi trebalo naći razlog nešto slabijeg Partizana u prvom poluvremenu. Takođe, ne bi trebalo zaboraviti veliku potrošnju na meču protiv Asvela.

Obradović je besneo nekoliko puta na igrače, a možemo samo da zamislimo šta im je sve rekao na pauzi između dva poluvremena. Neki igrači moraju mnogo bolje, ako žele da imaju bitnu ulogu u nastavku sezone.

Naneli je ubacio 17 poena, Koprivca ga je pratio sa 15.

Dodaćemo, Frenk Kaminski dobio je poštedu na ovom meču pa nije bio u 12 igrača.

Uživo, Partizan – Cibona

38. minut – Nastavlja se odlična igra šampiona Aba lige, razlika je sve veća i veća 85:62.

36. minut – Dve trojke postiže Anđušić za najveću prednost Partizana večeras 81:62.

36. minut – Gostima je bilo potrebno pet minuta da dođu do prvih poena u poslednjem kvartalu 78:62.

34. minut – Nastavlja Partizan sa moćnom odbranom, pa je razlika sve veća 75:60. Anđušić postiže poena, a zatim i Ledej.

33. minut – Odlična odbrana domaćina, Cibona bez poena u prva tri minuta 71:60.

Četvrta četvrtina

30. minut – Na kraju trećeg kvartala, sedam poena razlike za domaći tim 67:60.

28. minut – Cibona pruža veliki otpor, ali Partizan ima konstatno prenost između 5 i 9 poena razlike 67:58

26. minut – Neverovatno! Šesto zakucavanje Koprivice. Potpuno nesvakidašnje za jedan meč 56:50.

26. minut – Aranitović sa jedne, a Koprivica sa druge strane (zakucavanje, peto po redu) 52:47.

25. minutu – Koprivica zakucava po četvrti put večeras 50:45.

24. minut – Prvo vođstvo Partizana. Naneli je trojkom i poenima u kontri potpuno okrenuo rezultat 48:45.

23. minut – Polako posustaju gosti, Partizan konačno igra malo bolje – 43:44.

23. minut – Tek posle dva minuta prvi poeni crno-belih, Koprivica zakucava 38:44.

21. minut – Cibona nastavlja tamo gde je stala u prvom delu igre 36:44.

Treća četvrtina

Katastrofalno prvo poluvreme Partizana! Ispod svakog nivoa je izgledao tim Željka Obradovića. Cibona potpuno zasluženo ima prednost posle 20 minuta igre. Izvesno je da će trener Partizana imati šta da kaže igračima u svlačionici… Na poluvremenu „minus 6“ je i odličan rezultat za Partizan ako se uzme u obzir prikazno.

20. minnut – Smanjuje Partizan razliku u finišu prvog poluvremena. Konačno su se malo probudili šampioni Aba lige 36:42.

19. minut – Vezuju crno-beli četiri poena, ali je i dalje igra jako, jako loša 30:39.

16. minut – Dva ofanzivna skoka i Cibona ponovo vodi čak 13 razlike 26:39.

15. minut – Panter promašuje tri šuta od kako je ušao na parket. Aranitović je odličan sa druge strane – 26:37.

14. minut – Pogađa Ledej, a zatim i Smailagić sa penala 25:33.

13. minut – Smailagić postiže trojku i „budi“ se Arena. Posle minuta odmora Obradovića, Partizan je zaigrao mnogo ozbiljnije 21:33.

Neverovatno! Gosti uništavaju Partizan, potpuno dominiraju od početka meča. Panter i Naneli prvi put su na parketu.

Neverovatno! Gosti uništavaju Partizan

12. minut – Mustafić ima 4-4 trojke, gosti odlaze na plus 15 – 18:33.

11. minut – Tri poena za goste u prvom napadu, koš i faul 16:28.

2. četvrtina

Očajna igra Partizana i sjajna Cibona. To je rezime prvog kvartala koji su gosti dobili – 16:25.

9. minut – Trostruka izmena za Obradovića. Avramnović, Ledej i Dozijer na parketu.

8. minut – Mnogo kritika stiže od Željka Obradovića za igru svog tima. Jaramaz trojkom malo popravlja utisak 11:14.

7. minut – Mustafić za tri sa jedne i Anđušić za dva sa druge strane 8:12

3. minut – Napad Partizan je baš loš na početku meča. Cibona igra sjajno 2:9.

2. minut – Gosti bolje počinju meč. I posle samo dva minuta Obradović traži minut odmora 2:7. Izuzetno je ljut trener Partizana.

1. minut – Počeo je meč u Areni.

Kaminski nije u timu crno-belih za ovaj meč. On je dobio poštedu od trenera Obradovića

Uživo, Partizan – Cibona (21.00) Atmosfera u Areni je fantastična! Crno-beli imaju podršku više od 12.000 navijača.

Nekada klasik, a danas meč u kome je velika razlika u klasi. U 3. kolu Aba lige Partizan u Areni dočekuje Cibonu. Crno-beli su novu sezonu u regionalnom takmičenju počeli sa dve pobede, dok je hrvatski tim upisao dva poraza.

Željko Obradović rekao je da njegova ekipa u meču protiv Cibone u ABA ligi mora da priđe uz maksimalnu ozbiljnost i poštovanje protivnika.

„Moramo da priđemo meču uz maksimalnu ozbiljnost i poštovanje protivnika. Danas će jedna grupa igrača nakon puta trenirati, ostalo je da se pripremimo za subotnji meč, vidimo u kakvom su stanju pojedini igrači i kako će to da izgleda u subotu veče“, rekao je trener Partizana.

Partizan je u Evroligi ubedljivo pobedio u gostima ekipu Asvela:

„Protiv Asvela su igrali svi, to je najvažnije jer duel protiv Cibone sledi 48 sati nakon toga, potom ide duplo kolo Evrolige, treba rasporediti energiju, mnogo je utakmica ispred nas i moramo da vodimo računa“, rekao je Obradović.