Beograd

Izvor: Blic

Srbija - Azerbejdžan: "Orlovi" ODNELI VELIKU POBEDU

Golden Rose ad

"Orlovi" igraju pretposlednju utakmicu kvalfikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru protiv ekipe Azerbejdžana.

Od Piksijevih izabranika se očekuje pobeda, s obzirom na to da je srpski tim apsolutni favorit u ovom meču.

83' - GOL! Dušan Tadić je postigao pogodak iz kaznenog udarca.

65' - Ne planira da se povuče Dragan Stojković Piksi! Poslao je na teren sada selektor Srbije Aleksandra Mitrovića i Dušana Tadića umesto Luke Jovića i Marka Grujića.

64' - Ne staje Vlahović! Nova vezana šansa za napadača Fiorentine. Šutirao je silovito sa ivice kaznenog prostora, odbranio je Magamedalijev ali se lopta vratila do Vlahovića koji je gađao još jednom i pormašio.

63' - Kakav bi to gol bio... Raspoložen je za igru Dušan Vlahović, vidi se to i ovim pokušajem. Hteo je makazicama da postigne gol i bio je blizu, lopta je otišla kraj dalje stative.

55' - Nova odlična šansa za "orlove". Luka Jović je došao do sjajne prilike, dobro je i šutirao, ali je pogodio samo spoljni deo male mreže.

53' - GOL! Drugi put danas - Dušan Vlahović! Opet treba pomenuti golmana Azerbejdžana Magomedalijeva koji je maestralno odbranio pokušaj Darka Lazovića sa ivice kaznenog prostora, ali se na pravom mestu našao Vlahović i pogodio iz odbitka.

47' - Nastavlja Srbija da diktira ritam i u drugom poluvremenu, prošao je Darko Lazović po desnom boku i centrirao, ali je uhvatio loptu Magomedalijev koji je pun samopouzdanja posle par odbrana.

45+2' - GOL! Emin Mahmudov je strelac za goste. Velika greška Predraga Rajkovića koji je pokušao da predribla nekoliko igrača Azerbejdžana, ali je izgubio loptu nakon čega je došlo do izjednačenja.

41' - Uspeo je da zatrese Sergej Milinković-Savić mrežu Azerbejdžana, ali je slavlje na Marakani trajalo svega par momenata pošto se linijski sudija brzo javio zastavicom signalizirajući ofsajd. Provereno je i u VAR sobi.

39' - Sebičan je sada bio Filip Kostić. Odlično je napala Srbija, vukao je Kostić po levom krilu, a iako je imao nekoliko igrača na desnoj strani, rešio je da iz pozicije iskosa šutira. Pogodio je samo golmana gostiju.

38' - Magomedalijev sada ponovo spašava gostujuću ekipu. Odličan centaršut po zemlji je Lazović poslao u srce kaznenog prostora, a golman Azerbejdžana na vreme istrčao i uklizao na loptu te otklonio opasnost ispred Luke Jovića.

31' - GOL! Stavio je loptu na kreč Dušan Vlahović, a onda sigurnim udarcem matirao golmana rivala. "Srušio je prokletstvo" mladi srpski napadač, ono da fudbaleri koji iznude penal ne treba i da ga izvode.

28' - Penal za Srbiju, pao je Vlahović! Hagverdi je prvo povlačio srpskog napadača, a onda ga i konačno srušio za kazneni udarac.

26' - Ponovo neprijatne scene pred golom Srbije. Sanahli je bio u ofsajdu na kraju, ali da je bio par koraka nazad, mogao je lako da donese prednost svom nacionalnom timu nakon lošeg poteza Predraga Rajkovića.

23' - Dobro je krenuo u kontranapad Luka Jović, ali je u lošem trenutku stao i prebacio loptu na drugu stranu. Oprobao je udarac Marko Grujić i bio neprecizan.

20' - Mogao je Azerbejdžan do gola, nakon niza prilika Srbije. Ozobić je šutirao, Rajković je bio već savladan, a na sreću je lopta otišla kraj gola.

16' - Treća stopostotna šansa za Srbiju! Kostić je sjajno centrirao na drugu stativu, Lazović gađao, a Hagverdi je izbacio loptu sa gol linije. Pokušala je u nastavku akcije Srbija, međutim opet bezuspešno.

14' - Opet stativa! Prohitao je po levom krilu Filip Kostić, bio nesebičan i želeo da odigra za Vlahovića, a jedan defanzivac gostiju je presekao dodavanje. Tako je i prevario svog golmana posle čega je lopta udarila u stativu, umalo autogol.

11' - Najozbiljnija šansa u ovoj fazi utakmice! Odlično je Milinković-Savić proigrao Dušana Vlahovića, a on se namestio i sa ivice kaznenog prostora oprobao udarac. Lopta je od stativu otišla u gol-aut.

3' - Mogla je da bude prilično opasna Srbija u ovom napadu nakon što je presingom rivala naterao na grešku Saša Lukić. Međutim, Filip Kostić nije uspeo da dobro otvori kontranapad.

Najnovije vesti iz domaćeg i stranog sporta možete čitati od sad i na zvaničnom Twitter nalogu Happy BSC portala.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE